نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نواختن زنگ پژوهش در مدارس ناحیه دو یزد

نواختن زنگ پژوهش در مدارس ناحیه دو یزد


مراسم نمادین استانی نواختن زنگ پژوهش در مجتمع آموزشی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ناحیه دو یزد برگزار گردید.
اولین نهاد آموزشی و تکیه گاه در کشور ما، دانشگاه است.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، "محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان، رویکرد جدید به هفته پژوهش توسط استاندار و اعضای ستاد پژوهش استان را ستودنی دانست و گفت: اعتماد به دانش آموزان جواب خواهد داد و آینده روشنی را پیش رو خواهیم داشت.

موحدی فرد کسب رتبه های برتر کشوری با توجه به غیر حضوری بودن مدارس در سال گذشته را ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: باید به دانش آموزان بها دهیم تا شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای آنان باشیم.

وی از طرح ۴ سئوال با نظر استاندار محترم و ارسال آن به مدارس خبر داد و گفت: به پاسخ های صحیح جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هم در این مراسم به جایگاه علم،تحقیق و پژوهش در اسلام و سیره ائمه‌ معصومین( سلام الله علیهم) اشاره کرد و گفت: از افتخارات و دستاوردهای ما بعد از انقلاب، پیشرفت در زمینه انرژی هسته ای و سامانه های  موشکی است که همه این ها کلید واژه «ما می توانیم» است.

وی استان یزد را استانی سرشار از استعداد و ظرفیت دانست و بیان داشت: به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) یزد        نمونه ایست برای کل کشور و باید در پژوهش هم این کلام عینیت پیدا کند.

دشتی رئیس شورای شهر یزد هم در این مراسم گفت: آموزش و علم باید منتج به تولید شود و صرف تحفیظ دروس، مشکلی را از جامعه حل نخواهد کرد.

وی اظهار داشت:  با بیان اینکه اولین نهاد آموزشی در کشور ما دانشگاه است، تصریح کرد: دانشگاه ما نهاد آموزش مصرف بوده که این انحصار در حال شکسته شدن است و ما در حال حاضر بالغ بر 3000 موسسه دانش بنیان داریم.

رئیس شورای شهر یزد به پیشرفت های به دست آمده در زمینه و هوش مصنوعی اشاره کرد و گفت: در این زمینه پیشرفت های خوبی داشته ایم به طوریکه جایگاه  هفدهم دنیا در زمینه تولید علم و رتبه دوم جهان در زمینه نانو  را از آن خود ساخته ایم.

دشتی افزود: تکیه گاه اصلی کشور ما، دانشگاه است و پژوهش تولید ملی و اقتدار در واقع سه ضلع اصلی مثلث پیشرفت ما هستند که اضلاع در دانشگاه تکمیل می گردند .

تجلیل از دانش آموزان برتر و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان پژوهشگر نمونه و منتخب مدارس ناحیه دو یزد،  از دیگر برنامه های این مراسم بود.