نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست صمیمی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد با روسای مجلس دانش‌آموزی این ناحیه

نشست صمیمی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد با روسای مجلس دانش‌آموزی این ناحیه


این نشست در راستای بیان دغدغه ها و مشکلات دانش‌آموزان به ویژه در دوران کرونا و پسا کرونا برگزار گردید.

حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش این ناحیه در این نشست در سخنانی از اجرای طرح "هر مدرسه یک خبرنگار" از مهرماه امسال خبر داد و افزود: بخشنامه این طرح به مدارس ارسال خواهد شد و در سال تحصیل جدید شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

 وی همچنین اجرای طرح "هر مدرسه یک خبرنگار" را گام مثبتی در جهت فعالیت های اجتماعی برای دانش آموزان دانست.

 این مقام مسئول همچنین از ایده های تاسیس کتابخانه مجازی و تشکیل انجمن در رشته های متفاوت از جمله رشته خبرنگاری، در ناحیه دو نیز استقبال کرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اظهار داشت: کانونی در آموزش و پرورش برای تشخیص و استعدادیابی دانش آموزان تشکیل شده است و در جهت شکوفایی استعدادها حامی مناسبی است.

وی به اهمیت تبادل اطلاعات بین مدارس و آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات مشاوره ای باید افزایش پیدا کند به طوری که مدیران مدارس مسائل و موضوعات را مطرح و به آموزش و پرورش در جهت بهبود عملکرد ارائه دهند.

اسمعیلی زاده در ارتباط با گفته ها درمورد تبعیض بین مدارس دولتی و غیر انتفاعی تصریح کرد: طبق قانون دبیران مدراس غیردولتی موظف هستند حداقل 6 ساعت را در مدارس دولتی تدریس کنند که این قانون در جهت افزایش عدالت در این موضوع تصویب شده است.

وی در ارتباط با تجهیزات در مدارس گفت: تعامل خوبی بین آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس برقرار است که امید است در جهت بهبود امکانات و تجهیزات در مدارس اقدامات بیشتری انجام شود

در ادامه،  ایده های اعضای مجلس دانش آموزی برای بهبود شرایط دانش آموزان در زمینه های فرهنگی و آموزشی به ویژه در دوران کرونا و پسا کرونا در حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو استان یزد مطرح شد.

گفتنی است که ستادی تحت عنوان ستاد اجرایی دانش آموزی در ناحیه دو تشکیل شده که بخش عمده ای از مسئولیت تصویب این طرح ها را برعهده دارد که این ستاد توسط روسای مجلس دانش آموزی دختران و پسران اداره می‌شود و بستر مناسبی برای فعالیت دانش آموزان در زمینه های اداری است.