نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست سه روزه کارشناسان حراست آموزش و پرورش استان به میزبانی ناحیه دو یزد

نشست سه روزه کارشناسان حراست آموزش و پرورش استان به میزبانی ناحیه دو یزد


ناحیه دو یزد با جمعیت دانش آموزی 81000 نفر، بزرگترین و پرجمعیت ترین اداره آموزش و پرورش استان می باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش  ناحیه دو یزد، در نشست کارشناسان حراست ادارات آموزش و پرورش استان،  با بیان این مطلب افزود: حوزه جغرافیایی ناحیه دو  دارای  تعداد 345 آموزشگاه در سه مقطع می باشد  و پراکندگی این مدارس در مناطق برخوردار  نیمه برخوردار و کم برخوردار و به تبع آن،  تفاوتهای فرهنگی در این مناطق باعث وجود چالشهایی گردیده که برنامه ریزی  خاصّ خود را می طلبد.

وی گفت: نقشه راهی که به عنوان سند تحول بنیادین در شش ساحت  ترسیم گردیده در واقع همان  عدالت آموزشی است و ما وظیفه داریم دانش آموزانی را تربیت کنیم که طراز جمهوری اسلامی باشند.

اسمعیلی زاده تاکید کرد: نقش خانواده ها در همراهی و همکاری با آموزش و پرورش بسیار مهم است که ما در ناحیه دو یزد و  در کسب موفقیتهای گوناگون این همکاری را به عینه شاهدیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد خاطرنشان ساخت:  با مشارکت خیرین مدرسه ساز، بخش عمده ای از مشکلات تامین فضاهای آموزشی در این ناحیه مرتفع شده و  از ابتدای مهرماه امسال لغایت بهمن ماه جاری نیز  تعداد 11 تفاهم نامه جهت ساخت پروژه های آموزشی با این خیرین منعقد گردیده است که اکثر این پروژه ها در بخش مرکزی احداث می گردد.

اسمعیلی زاده گفت: شیوع ویروس کرونا علیرغم آسیب های فراوانی که داشت، فرصتهایی نیز فراهم آورد که بعد از ریشه کن شدن آن، شرایط آموزش و پرورش تمام کشورها و ازجمله کشور ما با ماقبل کرونا متفاوت خواهد بود.

وی از شناسایی و بررسی وضعیت تک تک دانش آموزان توسط عوامل اجرایی مدارس از همان آغاز  آموزش غیر حضوری  خبرداد و گفت: دانش آموزانی که از دسترسی به تجهیزات الکترونیکی از جمله دستگاه تلفن همراه جهت   این نوع آموزش محروم بوده اند، شناسایی و تا حدّ امکان این مشکل آنان مرتفع گردیده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد همچنین پیام رسان شاد را بستری مناسب برای فعالیت های غیر حضوری آموزشی و پرورشی دانست که باید در زمینه ی  تقویت آن تلاش کرد.

 غلامحسین دبیری نژاد دبیر این برنامه نیز گفت: این نشست با موضوع دشمن شناسی و مدیریت بحران، به میزبانی آموزش و پرورش  ناحیه دو یزد  و به مدّت سه روز،  با حضور کارشناسان حراست ادارات آموزش و پرورش استان  در محل مجتمع آموزشی فرهنگیان یزد برگزار گردید.