نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست اعضای هیئت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان و دانش آموزی ناحیه دو یزد.

نشست اعضای هیئت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان و دانش آموزی ناحیه دو یزد.


با محوریت سواد رسانه ای
تمام کسانی که در مسیر اهداف نظام اسلامی خدمت می کنند، بسیجی هستند.

 

 حمید اسمعیلی زاده، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دویزد، در این همایش در سخنانی با تبریک هفته بسیج گفت: تمام کسانی که در مسیر اهداف نظام اسلامی خدمت می کنند، بسیجی هستند.

وی تاکید کرد: تمام افرادی که بر روی کره زمین زندگی می کنند، ناگزیر به آموختن سواد رسانه ای در شرایط امروز جهان هستند.

اسمعیلی زاده افزود: ضرورت محض اینست که والدین و دانش آموزان نحوه کار با ابزار رسانه ای را بیاموزند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، آموزش مستمر مخاطبان فضای مجازی و رسانه ها را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: این فضا در کنار فواید بسیاری که دارد، احتمال اشکال و خطراتی نیز بر آن وجود دارد و لازمست مدارس، جلساتی را در این رابطه در طول سال تحصیلی ویژه اولیای دانش آموزان برنامه ریزی و برگزار نمایند.

سپس، حمیدی از کارشناساسان معاونت اجتماعی – ارشاد نیروی انتظامی شهرستان یزد، در این همایش گفت: از ابتدای خلقت، رسانه به شکلهای مختلف، با انسان همراه بود، هست و خواهد بود وآموزش استفاده از رسانه های گوناگون، قبل از واگذاری ابزار آن به فرد استفاده کننده، بسیار مهم است.

وی افزود: حتی نحوه عبور از خیابان ، فرصتی مناسب برای آموزش است.

حمیدی تاکید کرد: باید فرزندان و همسران در خانه دیده و مطرح شوند، وگرنه خود را درفضای اینستاگرام و دیگر بسترهای فضای مجازی مطرح می کنند.

وی خاطرنشان ساخت: رفتار ائمه (علیهم السلام) و از جمله آقا امام حسین(ع) برای ما الگویی تمام عیار است که در سخت ترین شرایط جنگ در روز عاشورا، به فرزند عزیز خود حضرت علی اکبر (ع)  فرمود: چند قدم در برابرم قدم بزن. بعد هم اورا در آغوش گرفت. این پیام بسیار مهمی برای همگی ماست.

حمیدی پراکندگی و نشر مطالب فضای مجازی را رمز بقا و ماندگاری آن دانست و گفت: الزاما نباید تمام این مطالب را به عنوان حقیقت محض بپذیریم.

در ادامه سرهنگ زارع مسئول بسیج فرهنگیان ناحیه دو یزد، هدف از تشکیل هیئت اندیشه ورز در حوزه ی کاری خود را ارتقاء سطح کیفی سواد رسانه ای دانست و خواستار ارائه راهکار جهت بهبود و استمرار جلسات اعضا، حداقل هرماه یکبار شد.