نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مهمترین شاخص های عملکرد آموزش و پرورش ناحیه دو یزد از دهه ی فجر 98 لغایت دهه ی فجر 99

مهمترین شاخص های عملکرد آموزش و پرورش ناحیه دو یزد از دهه ی فجر 98 لغایت دهه ی فجر 99


مدیر آموزش و پرورش ناحیه دویزد مهمترین شاخص های عملکرد آموزش و پرورش تحت مدیریت خود از دهه فجر 98 لغایت دهه فجر 99 را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، "حمید اسمعیلی زاده" به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام(ره) و شهدای انقلاب اسلامی گفت: وقوع انقلاب در ایران تمام معادلات جهانی را بهم زد و به عنوان نظامی جدید و کارآمد مطرح شد.

وی افزود: بلافاصله بعد از استقرار نظام انقلابی در کشور که ثمره خون هزاران شهید از جمله شهدای دانش آموز و فرهنگی می باشد، تحوّلی بزرگ در حوزه آموزش و پرورش صورت گرفت و هر ساله در سالگرد پیروزی این انقلاب عظیم، مردم شاهد دستاوردها و اقدامات دستگاههای گوناگون از جمله در آموزش و پرورش نسبت به سال قبل و همینطور نسبت به سالهای قبل هستند. 

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: نقشه راهی که به عنوان سند تحول بنیادین در شش ساحت ترسیم گردیده در واقع همان  عدالت آموزشی است و ما وظیفه داریم دانش آموزانی را تربیت کنیم که طراز جمهوری اسلامی باشند.

اسمعیلی زاده همچنین در گزارش خود  از اهم اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش ناحیه دو  از دهه فجر سال 98 گذشته تا دهه فجر سال جاری از انعقاد تفاهم نامه با خیرین مدرسه ساز جهت احداث تعداد 11 پروژه آموزشی خبر داد که اکثر این پروژه ها در بخش مرکزی و مناطق کم برخوردار اجرا خواهند شد.

وی با بیان اینکه ناحیه دویزد با جمعیت دانش آموزی 81000 نفر، بزرگترین و پرجمعیت ترین  اداره آموزش و پرورش  استان می باشد، افزود:  حوزه جغرافیایی این ناحیه دارای تعداد 345 آموزشگاه در سه مقطع می باشد  و  پراکندگی این مدارس در مناطق برخوردار –  نیمه برخوردار و کم برخوردار و به تبع آن،  تفاوتهای فرهنگی در این مناطق باعث وجود چالشهایی گردیده که برنامه ریزی  خاصّ خود را می طلبد.

اسمعیلی زاده ادامه داد: برنامه ریزی جهت آموزش دانش آموزان به صورت غیر حضوری و در فضای مجازی بلافاصله بعد از تعطیلی مدارس که بدلیل پیشگری از شیوع ویروس کرونا در اسفندماه 98 اتفاق افتاد، یکی از مهمترین برنامه های اولویت دار ناحیه دو بود  که به انجام رسید.

وی سایر اقدامات و کسب موفقیت های حوزه تحت مدیریت خود را بدین شرح  برشمرد:

 راه اندازی کارگاههای تولید ماسک در تعدادی از هنرستانهای تحت پوشش، بلافاصله بعد از تعطیلی مدارس در هفته دوم اسفند ماه 98با هدف کاهش قیمت این کالا در بازار (یادآوری: همزمان با شیوع کرونا، قیمت ماسک به طور بی سابقه ای در بازار افزایش یافته بود که این اقدام، نقش موثری در کاهش قیمت آن داشت)

برپایی نماز جماعت توسط  دانش آموزان  در اولین روز بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 400- 99

اجرای پویش ملّی«من مادرم، بچّه های ایران، فرزند من» در مدارس ناحیه دو یزد برای اولین بار و اولین مرحله در کشور

 

اجرای مطلوب پروژه ی مهر 99 در مدارس

سازماندهی همکاران سه مقطع در مدارس در طول تابستان 99

برگزاری منظّم جلسات شورای آموزش و پرورش هر ماه یکبار به میزبانی ناحیه دو

جذب حدّاکثری همکاران در اشتراک بیمه تکمیلی مطابق شیوه نامه مربوطه

جذب حدّاکثری و افزایش میزان اشتراک همکاران در صندوق ذخیره فرهنگیان مطابق شیوه نامه های مربوطه

شناسایی دانش آموزانی که در استفاده از آموزش غیر حضوری(از طریق گوشی تلفن همراه و دیگر تجهیزات لازم) با مشکل مواجه بوده اند و رفع حدّاکثری این مشکل تا حدّ امکان

راه اندازی پایگاه انتخاب رشته ویژه پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال99 در مرکز مشاوره ناحیه دو

انجام مصاحبه با همکاران داوطلب تصدّی مدیریت مدارس و صدور ابلاغ نفرات منتخب

برگزاری منظّم و مستمر جلسات مدیران- معاونین پرورشی و آموزشی  مشاوران و مربّیان بهداشت مدارس مطابق برنامه سالانه به صورت ویدئو کنفرانس(غیر حضوری بدلیل پیشگیری از شیوع کرونا)

کلنگ زنی و آغاز عملیات احداث آموزشگاههای: داسرم  مجمر - خویدک  و  دهنو به متراژ 11800 متر مربع

احداث  تکمیل و افتتاح آموزشگاههای: صابری و  طرح توسعه ی آموزشگاه ریحانه به متراژ 2320 متر

احداث و تکمیل آموزشگاههای: الهام دشتی – کار و اندیشه -  دستمالچی- محتاجعلی و حیات طیبه  به متراژ 14500 مترمربع

احداث  و تکمیل سالن های ورزشی: آیت اللهی  استعدادهای درخشان و هنرستان ذکایی

تهیه بسته های معیشتی  و تعدادی دستگاه تلفن همراه و تبلت توسط همکاران و اعضای شوراهای دانش آموزی تعدادی از مدارس و اهدا به خانواده های دانش آموزان محروم

کسب رتبه های دوم و سوم مرحله ی کشوری جشنواره نوجوان سالم توسط  دانش آموزان مدارس ناحیه دو یزد

راهیابی دانش آموز ان دبیرستان دوره دوم فرزانگان ناحیه دو یزد به فینال مسابقات آنلاین شطرنج قهرمانی مدارس جهان

کسب رتبه های اول و دوم مرحله کشوری جشنواره تدریس درس تفکر و سبک زندگی توسط  فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه دو یزد

کسب رتبه پنجم کنکور سراسری در  رشته علوم ریاضی و فنی توسط دانش آموز" سروش شرافت بفروئی " دانش آموز دبیرستان  دوره دوم شهید صدوقی ناحیه دو یزد