نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طنین گلبانگ توحید در مدارس ناحیه دو یزد در اولین روز بازگشایی

طنین گلبانگ توحید در مدارس ناحیه دو یزد در اولین روز بازگشایی


در اولین روز آغاز سال تحصیلی 400-99 گلبانگ توحید در مدارس ناحیه دو یزد طنین انداز شد.

نماز بالاترین  حقیقت و راحت ترین مسیری است که ما را به خدا می رساند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، آیت  ا... ناصری نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این مراسم با بیان این مطلب افزود:  نمازی ارزش دارد که انسان با اراده ی قلبی  با خدای خود صحبت کند

وی تاکید کرد: نماز بهترین برقرار کننده ی ارتباط بین انسان و خداست  و بالاترین حرکت برای تقرب به خدا، نماز است.

آیت ا... ناصری خاطرنشان ساخت: رعایت تقوا و با جدّیت درس خواندن باعث خیر در جامعه می شود.

امام جمعه یزد،  قطع ارتباط ما و نسل جوان را با نماز و خدا هدف اصلی  دشمنان دانست وگفت: دشمنان برای همین در برابر  ما صف کشیده اند و در این مسیر تمام امکانات خود را بکار گرفته اند و راه سلامت ما  نیز در مقابله با  آنان، همین اهمیت ویژه به نماز است.  

در ادامه عباسعلی دانافر، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در سخنانی  با تبریک آغاز سال تحصلیی جدید گفت: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش، اجرایی شدن سند تحول است که از مطالبات مقام معظم رهبری بوده و در استان یزد به جد و مستمر پیگیری می شود .

وی افزود: رویکرد سند، تمام ساحتی است و زیربنایی ترین ساحت آن ، ساحت اعتقادی و اخلاقی است.

دانافر خاطر نشان ساخت: آموزش و  پرورش استان مصمّم است، اهداف و سیاست هایی که در این سند هست، به ویژه در زمینه ی تربیتی و  اخلاقی، اجرایی شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد:  در گسترش و ترویج فرهنگ نماز قرآن و حجاب در مدارس مصمّم هستیم.

همچنین حسینعلی ملانوری، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در این مراسم، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه ترویج قرآن - نماز و عترت در حوزه ی کاری خود ارائه نمود.

 وی گفت: استان یزد از لحاظ کسب رتبه های برتر مسابقات قرآن عترت و نماز در ردیف سه استان اول کشور قرار دارد که حاکی از اهمیت و تلاش فرهنگیان و دانش آموزان استان به این موضوعات است.

وی همچنین از برگزاری مسابقه  دلنوشته بین دانش آموزان استان با موضوع اولین نماز در اولین روز بازگشایی مدرسه  خبر داد که به صاحبان آثار برتر جوایزی تعلق خواهد گرفت.

در این مراسم که به صورت نمادین و باحضور تعدادی از مسئولین استان و شهرستان  در محل دبیرستان دخترانه دوره اول شاهد افشار برگزار گردید، دانش آموزان  در اولین روز بازگشایی مدارس، اولین نماز ظهر و عصر خود را به جماعت و به امامت آیت ا... ناصری  اقامه نمودند.