نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راهیابی دانش آموز محمدرضا نمازی به مجلس شورای دانش آموزی

راهیابی دانش آموز محمدرضا نمازی به مجلس شورای دانش آموزیمدیرکل آموزش وپرورش استان یزد گفت : مجلس دانش آموزی باعث افزایش آگاهی و بینش دانش آموزان می شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دویزد، درمراسم آغازین این انتخابات مدیرکل آموزش و پرورش انتخابات مجلس دانش آموزی را بهترین فضا و فرصت برای جامعه پذیری و اجتماعی شدن دانش آموزان دانست و گفت : مجلس دانش آموزی باعث افزایش آگاهی و بینش دانش آموزان در عرصه های مختلف و مسائل روز جامعه در دانش آموزان می شود.

"عباسعلی دانافر" با یادآوری اینکه مجلس دانش آموزی بهترین فرصت برای تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان است افزود : مجلس دانش آموزی روحیه مشارکت پذیری، مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس و خودباوری ، پرسشگری، نقد و نقادی را در دانش آموزان پرورش می دهد.

وی ادامه داد: مجلس دانش آموزی یک نهاد مشورتی و تصمیم ساز است و زمینه انتقال دغدغه ها و چالش های آموزش و پرورش از کف مدرسه و کلاس از طریق نمایندگان دانش آموزان به مسئولین و به ویژه مدیرکل آموزش و پرورش را فراهم می کند.

" دانافر "یکی از مهم ترین مسیرهای تحقق سند بنیادین و نیز تربیت دانش آموزان در ساحت های شش گانه به ویژه ساحت تربیت سیاسی و اجتماعی شورای دانش آموزی و مجلس و پارلمان دانش آموزی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد مجلس دانش آموزی یک نهاد مشورتی و تصمیم ساز بسیار موثر است و دانش آموزان در شورا و مجلس دانش آموزی بازوان آموزش و پرورش به ویژه مدیرکل می باشند که می توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود آموزش و پرورش را یاری کنند.

درادامه مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری درسخنانی با اشاره به افتخارات نظام جمهوری اسلامی گفت : جمهوری اسلامی براساس نگاه عمیق و دقیق مبتنی بر مردم سالاری دینی شکل گرفته است .

" محمد علی شاه حسینی " افزود : مردم سالاری درهمه ابعاد جاری است و مردم در جمهوری اسلامی نقش محوری دارند .

وی خاطرنشان کرد تمام ارکان نظام مستقیم وغیر مستقیم به ارای مردم وابسته است و مردم ایران در سی وهفتمین انتخابات 41 ساله انقلاب شرکت خواهند کرد .

وی از حضور دانش آموزان درانتخابات مجلس دانش آموزی ابراز خرسندی کرد و گفت : امیداورم این تشکل هابتواند دانش آموزان را برای ورود به نقش های اجتماعی آماده کند .

دبیرستاد انتخابات استان به فراهم شدن تمامی مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در استان یزد اشاره کرد و گفت : 720 هزار نفر یزدی واجد شرکت درانتخابات مجلس یازدهم هستند که از این تعداد 40 هزار نفر رای اولی هستند .

مشاور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش و رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی کشور نیز با اشاره به فعالیت های دانش آموزان درمجلس دوره نهم گفت : دراین دوره به نتایج خوب و چشمگیری دست یافته ایم

" زهرا روائی پناه " به شکل گیری پارلمان های دانش آموزی دراستانها اشاره کرد و گفت : استان یزد از استانهای پیشرو در تشکیل پارلمان دانش آموزی است و انشالله این پارلمان ها درتمامی استانها فراگیر خواهد شد .

وی پرسش گری ومطالبه گری دانش آموزان درمجلس دانش آموزی را یادآورشد و گفت : فعالیت های مجلس دانش آموزی دوره نهم در مورد تغییرات کتب درسی بسیار اثر بخش بوده است .

روایی پناه درادامه گوشه ای از وظایف و اختیارات مجلس دانش اموزی را برشمرد و نحوه برگزاری انتخابات را تشریح کرد.

درادامه داوطلبان عضویت درمجلس دانش آموزی در دو جلسه جداگانه به تفکیک پسر ودختر به معرفی برنامه های خود پرداختند .

درپایان رای گیری انتخابات مجلس دانش آموزی برگزار شد تا یک دختر و یک پسر به عنوان نمایندگان دانش آموزان استان درمجلس دانش آموزی معرفی شود.

گفتنی است انتخابات دهمین دوره مجلس دانش آموزی کشور با حضور 100 نفر از دانش آموزان برگزیده شهرستانها و مناطق 14 گانه استان یزد در سالن پژوهشکده تعلیم و تربیت برگزار شد که دانش آموز محمدرضا نمازی از مدرسه دوره دوم   شهید صدوقی ناحیه دو موفق به کسب حداکثر آراء و راهیابی به مجلس دانش آموزی شد.