نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

در آستانه ی آغاز هفته تربیت اسلامی:

در آستانه ی آغاز هفته تربیت اسلامی:


همایش معاونین و مربیان پرورشی مدارس ناحیه دو یزد برگزار گردید.
دو سند بالادستی در آموزش و پرورش هست که نقشه راه ماهستند: سند اول سند تحول بینادین با شش ساحت که در واقع همه آنها تربیتی هستند و سند دوم نیز بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری آنرا ابلاغ فرموده اند.

 به گزارش روابط عمومی ناحیه دو یزد، حمید اسمعیلی زاده، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو در این همایش با تبریک سالروز میلاد امام جواد(ع) و هفته تربیت اسلامی  گفت:  از اسفند سال 98 انتشار ویروس کرونا در کشور،  آموزش و پرورش را هم تحت تاثیر بی سابقه قرار داد.

وی افزود: در این شرایط طاقت فرسا  اهداف بجای خود هست،  فقط روشها فرق کرده و باید این روشها و دانش ما درجهت تحقق اهداف بروز شود.

اسمعیلی زاده تاکید کرد: تلاش همکاران در این مقطع حسّاس شیوع  ویروس کرونا تداوم یافته و هر روز شاهد خلاقیت های متفاوت در زیست بوم جامعه و آموزش و پرورش هستیم .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، از همکاری و تلاش مضاعف  تمام همکاران تجلیل کرد و خاطرنشان ساخت:  در این شرایط سخت،  آموزش غیر حضوری نیز مخاطرات خاصّ خود را دارد و دانش آموزان با گوشی تلفن همراه به بسیاری از اطّلاعات در سراسر دنیا دسترسی پیدا می کنند.

وی گفت:  آسیب های اجتماعی به جد روند تربیت را  در دانش آموزان تهدید می کند و  ارتباط موثر همکاران به ویژه  شما در حوزه ی پرورشی با آنان و خانواده هایشان در این شرایط بسیار مهم است.

اسمعلیی زاده ادامه داد: شما مربیان تربیتی تاثیر گذارترین کارکنان مدرسه هستید که بالاترین سطح ارتباط را با دانش آموزان  دارید.

وی به ذکر خاطراتی از مربی پرورشی مدرسه در  دوران تحصیل خود پرداخت.

مدیر آموزش و پرورش افزود: دو سند بالادستی در آموزش و پرورش  هست که نقشه راه ماهستند سند اول سند تحول بینادین با شش ساحت تربیتی که همه ی  آنها در تربیت نقش دارند.

سند دوم نیز بیانیه گام دوم انقلاب است که  که مقام معظم رهبری آنرا ابلاغ  فرموده اند. در این بیانیه، تاکید رهبر حکیم انقلاب  بر محوریت نوجوان و جوان در تمدّن ساز ی اسلامی است و  تمام فعّالیت هایی که در مدارس انجام می گیرد و آنچه در زیست بوم جدید تعریف شده در راستای این دو سند خواهد بود.

در ادامه حسینعلی ملانوری معاون پرورشی  و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در سخنانی، اقدامات معاونین و مربیان پرورشی مدارس را در ایام شیوع کرونا، کاری جهادی دانست که نقش آرامش دهنده به فضای جامعه را در شرایط سخت شیوع کرونا داشته است.

وی از مربیان پرورشی خواست همانند قبل کار پرورشی را منوط به پایان امتحانات در سال تحصیلی نکنند و تولید محتوا را به طور مستمر و در طول سال ادامه دهند.

ملا نوری افزود: نقش الگویی شما مربیان پرورشی در مدارس در اوقات فراغت دانش آموزان بسیار مهم است و شما می توانید در این مورد، مسیر امنی را برای دانش آموزان ترسیم کنید و با مسئولیت دادن به ئانش آموزان امر تربیت را پربارتر به پیش ببرید.

در ادامه این همایش که روسا و کارشناس مسئولان  ادارات امور تربیتی، فرهنگی هنری و قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان نیز حضور داشتند،  پس از اجرای چند برنامه فرهنگی، از پیشکسوتان امور تربیتی ناحیه دو یزد، مدیران فعال و برتر مدارس در اجرای امور تربیتی و نیز سرتیم ها و سرگروههای پرورشی ناحیه دو تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این برنامه از دانش آموز فاطمه غلامی دانش آموز خیّر نیکوکار تجلیل شد.

لازم به یادآوری است: مراسم تجلیل از سایر مربیان پرورشی مدارس، با محوریت و برنامه ریزی سرتیم های این حوزه در آموزشگاه های زیرمجموعه هر کدام برگزار خواهد شد.