نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جزئیات برگزاری حضوری امتحانات پایان سال مدارس استان یزد اعلام شد

جزئیات برگزاری حضوری امتحانات پایان سال مدارس استان یزد اعلام شد


آموزش و پرورش استان یزد، جزئیات برگزاری حضوری امتحانات پایان سال مدارس استان را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، طبق مصوبه جلسه ۸۵۹ شورای عالی آموزش و پرورش، تدوین برنامه و طراحی سئوال امتحانات هماهنگ پایه ششم ابتدایی بر عهده مناطق ، نواحی و شهرستانها می باشد که لازم است در این خصوص در ستاد امتحانات اداره منطقه هماهنگی و اقدام لازم بعمل آید و امتحانات پایه ششم ابتدایی  از اول خردادماه  شروع شود. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، امتحانات پایانی نوبت دوم پایه نهم و همچنین امتحانات دانش آموزان پایه سوم هنرستان‌های  فنی و حرفه ای بزرگسالان به صورت هماهنگ استانی برگزار و امتحانات پایانی نوبت دوم پایه های هفتم ، هشتم ، دهم ، یازدهم مدارس روزانه ، بزرگسالان و آموزش از راه دور و همچنین امتحانات نوبت دوم پایه دوازدهم شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش مدارس روزانه ، بزرگسالان و آموزش از راه دور طبق تقویم اجرایی از اول خرداد شروع شود. 
امتحانات نهایی پایه دوازدهم شاخه نظری دوره دوم متوسطه طبق برنامه کشوری ارسالی مرکز سنجش و کیفیت آموزشی در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد که لازم است ضمن تشکیل ستاد امتحانات اداره منطقه ، اقدامات لازم برای هرچه بهتر برگزار شدن امتحانات و با رعایت دستورالعمل های مربوطه بعمل آید. 
رعایت پوشش مناسب و حجاب توسط دانش آموزان در تمام حوزه های امتحانی اعم از امتحانات داخلی، نهایی و آزمونهای ورودی الزامی و مورد تاکید می باشد. 
رعایت دستورالعمل های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در حوزه های امتحانی لازم و ضروری است و رعایت فاصله بین صندلی های حوزه های امتحانی طبق دستورالعمل های برگزاری امتحانات نهائی و داخلی بوده و رعایت فاصله بین صندلی ها به میزان حداقل یک متر از هر طرف ضروری می باشد. 
۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ باب مدرسه استان یزد مشغول به تحصیل هستند./ایرنا