نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از اهدا کنندگان خون معلم و کارگر

تجلیل از اهدا کنندگان خون معلم و کارگر


در مراسمی از اهدا کنندگان خون معلم و کارگر تجلیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم و روز جهانی کار و کارگر در مراسمی از اهداء کنندگان معلم و کارگر با حضور مدیران کل آموزش و پرورش،کار و رفاه اجتماعی و انتقال خون استان تجلیل شد. 

"محسن موحدی فرد" مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم با تاکید بر نقش فرهنگسازی فرهنگیان به عنوان الگوهای آموزشی در جامعه گفت: به علت نفوذ و تاثیرپذیری معلمین در جامعه در زمینه ترویج فرهنگ اهدای خون و آموزش آن به نسل نوجوان، آموزش و پرورش نقش بسزایی در این زمینه دارد و با همکاری دو دستگاه می توانیم میزان مشارکت فرهنگیان جامعه مخصوصا بانوان را در بحث اهدای خون افزایش دهیم.
مدیر کل انتقال خون استان یزد هم در این مراسم ضمن تقدیر از معلمین و کارگران خواستار فرهنگسازی اهدای خون در بین بانوان و قشر جوان شد. 
دکتر نقی تقوائی با اشاره به حیاتی بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر حدود 25 نفر است در حالی که در استان یزد حدود 35 در هر هزار نفر است.
وی همچنین ضمن تاکید بر اهدای خون جوانان گفت: طی چند سال اخیر اهدای خون جوانان زیر 30 سال با کاهش روبرو شده که درخواست داریم در این زمنیه جوانان بیشتر به مراکز اهدای خون مراجعه نمایند. 
در ادامه مراسم عماد تشکری؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اهدای خون کارگران و نقش آنان در تامین سلامت جامعه گفت: از همه کارگران که در زمینه اهدای خون قدم بر می دارند تشکر می کنم و آمادگی داریم با هماهنگی و اطلاع رسانی خانه های بهداشت و کارگری در بحث های آموزش اهدای خون و فراخوان کارگران همکاری نماییم. 
گفتنی است در پایان این مراسم از اهداکنندگان معلم و کارگر تقدیر و تشکر شد.