نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بکارگیری خردجمعی درتخقق اهداف متعالی تعلیم وتربیت

بکارگیری خردجمعی درتخقق اهداف متعالی تعلیم وتربیت


به بهانه گرامیداشت هفته ی شوراهای آموزش وپرورش 24-30دی )

در هفته‌ی گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش با تاكید بر اهمیت و نقش این نهاد تربیتی عظیم به عنوان مهمترین عنصر دوام و قوام فرهنگ عمومی و رشد و بالندگی جامعه كه همانا رسالت پیامبران عظیم الشان ( صلی ا... علیه و آله و سلم )  و ائمه اطهار( علیهم السلام ) و منویات مقام عظمای ولایت است، عزت، سربلندی، استقلال، خودباوری، رفاه، منزلت، كرامت و معنویت فرزندان این مرز وبوم را برخاسته از جایگاه رفیع و خطیر آموزش و پرورش می دانیم و بر نقش و اهمیت آن صحه می گذاریم.

تصویب قانون تشكیل شوراهای آموزش و پرورش در 26 دی ماه 1372 در مجلس شورای اسلامی، نوید بخش تحقق این رسالت عظیم و سرآغاز تحول اساسی در نظام تعلیم و تربیت كشور در چارچوب تعالیم اسلامی است.

 

شوراهای آموزش و پرورش تجلی مشاركت هدفمند مسوولان و مردم بویژه خانواده‌ها در تحقق اهداف تعلیم و تربیت و بكارگیری خردجمعی در تحقق اهداف متعالی تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم است تا با بهره گیری از كلیه‌ منابع و امكانات در جهت ایجاد، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی زمینه‌های دستیابی به مراتبی از حیات طیبه میسور گردد.

هفته شوراهای آموزش وپرورش از 24 دی ماه آغاز می شود و تا 30 دی ماه ادامه می یابد .

 

ضمن  بزرگداشـت  هفته تشكیل شوراهای آموزش و پرورش امید است  با  اتكال به خداوند متعال و بهـره گیری از هم فکری فرهیختگان و صاحب نظران و با حضور مستمر موثر و همت مضاعف آحاد مسئولان  اتخاذ سیاست‌ها و راهبردهای اصولی و اجرای برنامه‌های اثرگذار دولت تدبیروامید  در این بخش مهم، شاهد همراهی و مشاركت بیشتراقشار مختلف جامعه در تحقق تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش كشور باشیم. انشا ء الله