نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به مناسبت 7 دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام(ره):

به مناسبت 7 دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام(ره):


مراسم تجلیل از کارکنان اداره ی سواد آموزی ناحیه دو یزد برگزار گردید.
سواد، ساختاری ترین عنصر پیشرفت هر کشور است.

حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دویزد در این مراسم با بیان این مطلب افزود: جذب و آموزش سوادآموزان بسیار مهم و حساس است و نشان دهنده ی ارزش والای  کارعوامل سوادآموزی است.

وی گفت: مفهوم سواد در دهه های مختلف تغییر یافته و ما باید در راستای مفاهیم جدید آن حرکت کنیم و امکانات خود را همسو با آن بسیج کنیم.

در ادامه، امین الرعایا معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد صدور فرمان امام(ره) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی را نقطه ی عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به این سخن رهبر فرزانه انقلاب که فرموده اند:«سوادآموزی جهادی بلند مدت است»  تاکید کرد: نحوه ی سوادآموزی در کشور ما با هیچ کشور دیگری قابل قیاس نسیت.

وی همچنین از 176 شهید سوادآموزی یاد کرد که 7 دی در روزشمار هفته سوادآموزی  بنام سوادآموزی و فرهنگ ایثار- شهادت و مسئولیت پذیری اجتماعی نامگذاری شده است.

در پایان پس از ذکر خاطرات شهید حاضری از شهدای سوادآموزی توسط  رئیس

اداره ی سنجش و ارزشیابی معاونت سوادآموزی استان و برادر این شهید بزرگوار، از خانواده های شهدای سواد آموزی ناحیه دو( شهیدان موسوی - حاضری و نیساری)  و نیز از زحمات کارکنان اداره ی سوادآموزی ناحیه دو یزد تجلیل به عمل آمد.