نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به مناسبت دهه ی بصیرت برگزار گردید:

به مناسبت دهه ی بصیرت برگزار گردید:


همایش مدیران مدارس ناحیه دو یزد
راه اندازی شبکه ملّی اطّلاعات، مطالبه ی چندین ساله ی رهبر فرزانه انقلاب است.

دکتر مروّتی  عضو مرکز تحقیقات سلامت معنوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، در همایش مدیران  مدارس ناحیه دو یزد، با بیان این مطلب افزود: علوم شناختی و رایانه وقتی با هم ترکیب شوند، هوش مصنوعی پدید می آید که این نیز از سفارشات مؤکّد مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با نخبگان است.

مروّتی تاکید کرد: تبدیل ذهن مردم دنیا به ذهن رباتیک و ترسیم خط و مشی زندگی برای آنان، هدف اصلی استکبار و سلطه است.

وی گفت:  آنچه در فضای مجازی می بینیم تا زمانیکه از منبع اصلی آن مطمئن نشده ایم، نباید بپذیریم و نشر دهیم که این خطایی نابخشودنی است. زیرا بسیاری از این مطالب، زاده و تولید صهیونیسم است.

مروّتی خاطرنشان ساخت:  روزانه شاهد هزاران مورد هجمه - حمله و تخریب علیه ولایت فقیه هستیم و دلیل آن هم اینست که دشمن و بدخواه نظام به این نتیجه رسیده که اگر توانست این سنگر مستحکم انقلاب اسلامی را فتح کند، بقیه سنگرها خوبخود و براحتی فتح می شوند که البته در 4 دهه ی عمر انقلاب ما ثابت شده که این خواب  هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی راه اندازی  جنگ شناختی را پیشرفته ترین نوع جنگ از طرف دشمن عنوان کرد و تنها راه مقابله و تنها راه  نجات مردم و کشور را  از آن، آگاه سازی و مطالعه دانست.

در ادامه هادی مطهریان معاون آموزش متوسطه ی ناحیه دو یزد در سخنانی، پژوهشگاههای امام جعفر صادق (ع) -  آیت ا... خاتمی  و باشگاه جوان را به عنوان پژوهشگاههای فعّال دانش آموزی ناحیه دو یزد در سطح شهر یزد معرفی و خواهان حضور -  استفاده  - همکاری و فعالیت هرچه بهتر دانش آموزان و همکاران در این پژوهشگاهها شد.

مطهریان افزود: دانش آموزان و فرهنگیان مدارس ناحیه دو یزد  در سنوات قبل در جشنواره های  ده گانه علمی و پژوهشی شامل: آزمایشگاه نانو - گیاهان داروئی ادبیات فارسی انرژی نوین زیست فناوری رباتیک - سلول های بنیادین -  علوم فضایی و کدنویسی نجوم،  بسیار فعالانه و موفّق عمل کرده اند، بطوریکه  در سال تحصیلی گذشته، ازتعداد 10 رتبه  برتر استان یزد در مرحله ی  کشوری، تعداد 9 رتبه متعلّق به آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بود و امسال نیز این جشنواره برگزار خواهد شد.

وی همچنین خواستار  برنامه ریزی مدیران مدارس برای تحقّق امر مدرسه محوری  شد و گفت: انجمن اولیا و مربیان شورای مدرسه شورای معلمان  و شورای دانش آموزی بعنوان ارکان اصلی مدرسه می توانند در بسیاری از مسائل و امور روز مره  مدرسه راهگشا باشند که باید از این فرصت استفاده بهینه شود.

همچنین سرهنگ غلامرضا زارع مسئول بسیج فرهنگیان ناحیه دو یزد،  در این همایش بخشهایی از برنامه ی سالانه حوزه کاری خود را تبیین و تشریح نمود که برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی به مناسبتهای گوناگون از جمله ی این برنامه هاست.

در پایان این همایش گروه سرود آوای مقاومت به اجرای برنامه پرداختند.