نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به مناسبت بزرگداشت هفته سلامت مردان برگزار گردید:

به مناسبت بزرگداشت هفته سلامت مردان برگزار گردید:


همایش تجلیل از مراقبین سلامت مدارس نایه دو یزد
شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و ثبت نام آنان در مدارس ، از دغدغه های اصلی آموزش و پرورش ناحیه دو می باشد.

حمید اسمعیلی زاده، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد با تبریک 13 رجب، سالروز خجسته میلاد حضرت امام علی (ع) و روز پدر،  با بیان این مطلب در جمع مراقبین سلامت مدارس حوزه تحت مدیریت خود افزود:  در شرایط شیوع ویروس کرونا، تعدادی از دانش آموزان یا دسترسی به ابزار الکترونیکی جهت استفاده در آموزش غیر حضوری ندارند یا در اختیار دارند اما در استفاده صحیح از آن مشکل دارند که در هر دو صورت می طلبد، عوامل مدرسه به ویژه مراقبین سلامت با ارتباط مستمر با دانش آموزان و خانواده های آنان این موارد را شناسایی و در صدد رفع آنها برآیند.

اسمعیلی زاده،  شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل  و ثبت نام آنان در مدارس را از دغدغه های اصلی آموزش و پرورش ناحیه دو  دانست و تاکید کرد : سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با شش ساحت به عنوان نقشه راه اصلی برای ما مشخص و طبق آن باید به پیش برویم.

اسمعیلی زاده همچنین خواستار آگاه سازی خانواده ها در زمینه ی آسیب های اجتماعی فضای مجازی شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شرایط حضور فیزیکی دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز هنر آموزان هنرستانها را نیز تشریح کرد.

سپس حسینی تبار رئیس اداره بهداشت و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، مراقبین سلامت در مدارس را مدافعین واقعی سلامت دانست و گفت: با اطلاع از بیماریها و توسعه فرهنگ سلامت در بین عموم جامعه و مدرسه می توانیم از شیوع بیماری های نوپدید جلوگیری کنیم.

وی همچنین از راه اندازی پویش سلامت در مدارس استان خبر داد که آثار برتر تا هفته سوم اسفندماه معرفی و مشمول جوایز مربوطه می شوند.

حسینی تبار آگاه سازی و اطلاع رسانی در مورد مخاطرات جشن چهارشنبه پایان سال را  نیز بسیار مهم ارزیابی و بر آن تاکید کرد.

در ادامه سرهنگ مهدی جهان بین، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان یزد، در سخنانی از اجرای طرح  بانوان فرهنگ یار ترافیک خبر داد و افزود: در نظر داریم ترویج  فرهنگ ترافیک را از اوان کودکی و از  خانواده ها به ویژه توسط مادران آغاز کنیم که به عنوان همیار و بازرس نامحسوس ترافیک شناخته خواهند شد.

وی 4 عامل عدم رعایت حق تقدم-تخطی از سرعت مطمئنه- عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی هنگام رانندگی را عوامل اصلی تصادفات در سطح شهر یزد برشمرد و خواستار ترویج فرهنگ ترافیک در مدارس شد.

در پایان این همایش پس از اجرای برنامه های فرهنگی، از مراقبین سلامت برتر مدارس تجلیل به عمل آمد.