نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزار ی جشن شکوه دانش و شکرگزاری نهضت سواد آموزی در ناحیه دو یزد

برگزار ی جشن شکوه دانش و شکرگزاری نهضت سواد آموزی در ناحیه دو یزد


با همکاری نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد و کمیته امداد حضرت امام (ره):
جشن شکوه دانش و شکرگزاری برگزار گردید.

 

 

زنان باسواد در هر جامعه زمینه ی حرکت  شتاب آلود آن جامعه به سمت  توسعه و پیشرفت را فراهم می آورند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، عباسعلی دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم جشن شکوه دانش و شکرگزاری  نهضت سوادآموزی  ناحیه دو  با بیان این مطلب افزود: فراهم آوردن زمینه ی باسواد شدن زنان و دختران یک جامعه در واقع نوعی سرمایه گذاری است که آثار و برکات آن برای چندین قرن ماندگاراست.

وی تاکید کرد :  در شرایط شیوع کرونا، در مراکز یادگیری نهضت سواد آموزی که جمعیت یادگیرندگان متراکم نیست بایستی یادگیری به صورت حضوری انجام پذیرد.

در ادامه حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، مهارت آموزی در کنار سواد آموزی برای  شرکت  کنندگان در کلاسهای نهضت را از ضروریات برشمرد و آن را فرصتی دانست که باید به بهترین نحو و  با تمام توان از آن استفاده کرد.

وی گفت : مهمترین مسئله در سواد آموزی جذب و شناسایی افراد بیسواد است  و  در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تربیت و باسواد نمودن  تک تک افراد اجتماع تاکید شده است.

سپس احمد مزیدی رئیس  کمیته امداد منطقه ی دو شهرستان یزد ، از شناسایی بیش از 600 نفر بیسواد یا کم سواد طی دوسال اخیر خبر داد و گفت:  تدارکات و امکانات آموزشی برای بیش از 100 نفر از این افراد،  برنامه ریزی و فراهم شده که 16 نفر از آنان موفّق به کسب مدرک تحصیلی شده اند و  پیش بینی های لازم برای باسواد شدن  دیگر افراد این گروه  نیز  به عمل آمده است  تا فردی به دلیل عدم تمکّن مالی از تحصیل باز نماند و یا ترک تحصیل نکند.

مرآت امین الرعایا معاون سواد آموزی استان نیز  در این مراسم از اجرای طرح «نماز کلید بهشت است»  در سال تحصیلی جدید خبر داد که در آن،  هر آموزشیار نهضت سواد آموزی بین 10تا 15 دقیقه اول کلاس خود را به آموزش احکام و صحت قرائت نماز اختصاص می دهد.

در پایان این مراسم که به مناسبت روز جهانی سواد آموزی در مرکز یادگیری امام رضا(ع) ناحیه دو یزد  برگزار گردید، پس از اجرای چند برنامه ی فرهنگی، از آموزشیاران نمونه و مسئولین نهضت ناحیه دو تجلیل به عمل آمد و سواد آموزان سال تحصیلی را به طور رسمی آغاز کردند.