نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری کارگاه آموزشی دوره نیک(نماز یاوران کودک) ویژه مربیان کودکستان های نواحی یک و دو یزد برگزارگردید.

برگزاری کارگاه آموزشی دوره نیک(نماز یاوران کودک) ویژه مربیان کودکستان های نواحی یک و دو یزد برگزارگردید.به گفته ی خانم دهقان، کارشناس مسئول پیش دبستانی ناحیه دو یزد، در این کارگاه آموزشی که با حضور مربیان کودکستانهای نواحی ۱ و ۲  وبا همکاری ستاد اقامه نماز استان در مرکز آموزشی- رفاهی فرهنگیان یزد تشکیل شد،  ابتدا حجت الاسلام  سید اکبر موسوی دبیر ستاد اقامه نماز یزد به بیان اهمیت آموزش نماز به کودکان و تاثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی ایشان پرداخت.

سپس حجت‌الاسلام علی اصغر آیتی مدرّس این کارگاه،  اهمیت نماز در تربیت کودکان و تاثیر آن در رشد معنوی جامعه را یادآوری و تاکید کرد: به تبع نماز، کاهش آمار جرائم اجتماعی صورت خواهد گرفت. 

وی بهترین سن برای تربیت کودکان را سن ۶ سالگی عنوان و به نقش بسیار مهم مربیان کودکستان ها در این دوره  اشاره کرد.

مدرّس این کارگاه، ویژگی های مربّی موفق را دغدغه داشتن، آگاهی نسبت به موانع، آهنگ رشد و نیز آگاهی نسبت به ویژگی‌ها و نیازهای کودکان دانشت و گفت: پاسخ مناسب به این ویژگی‌ها و نیازها و توانایی و مهارت در انتقال درست، به موقع، مفید و کامل مفاهیم به کودکان بسیار مهم است.

حجه الاسلام آیتی همچنین به بیان راهکارهای جلب توجّه کودکان به اهمیت نماز و زمان آن، اهمیت توجّه به آمادگی کودکان در آموزش، آسان کردن شرایط شرکت در نماز برای کودکان و راهکارهای آن، بزرگ جلوه دادن عمل هرچند کوچک کودکان و الگوپذیری آنان از مربیان پرداخت.

در ادامه صادق رضایی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان، ضمن بیان اهمیت دوران کودکی در شکل گیری شخصیت کودکان و نقش مربیان در تعمیق فرهنگ نماز در جامعه و تاکید بر اهمیت یادگیری مشاهده ای در آموزش نماز به کودکان، از شرکت مربیان در این کارگاه یک روزه و همکاری ستاد اقامه نماز برای برگزاری آن تجلیل به عمل آورد.