نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری پیش اجلاس نماز در مدارس ناحیه دو یزد

برگزاری پیش اجلاس نماز در مدارس ناحیه دو یزد


پیش اجلاس نماز در مدارس ناحیه دو یزد برگزار گردید.
قطب انرژی کره ی زمین، خانه کعبه است.

 

استاد آبائی استاد حوزه و دانشگاه با بیان این مطلب، افزود: نماز به زبان قرآن است تا مومنان با قرآن بهتر و بیشتر مانوس شوند.

وی حرکات انسان نماز خوان را هنگام ادای این فریضه ی دینی، موجب آرامش روحی و جسمی دانست و گفت: یکنواخت و به یک زبان  نماز خواندن موجب وحدت بین مسلمین جهان است.

استاد آبائی خاطرنشان ساخت: روح انسان با اهمیت ویژه به نماز شاد بوده و این شادی در همه ی ابعاد زندگی او ساری و جاری خواهد بود.

در ادامه حسینعلی ملانوری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با تسلیت ایام فاطمیه، شعار اجلاس نماز  در سال تحصیلی جاری را ، خانه مدرسه مسجد و نماز عنوان کرد و افزود: هدف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سپردن امور به دست دانش آموزان است و راهبری در این راستا توسط عوامل اجرایی مدرسه و نیز والدین صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: دانش آموزان در این حوزه آمادگی لازم را پیدا می کنند برای عهده داری شغل و مسئولیتی بزرگتر و مهمتر در جامعه.

ملانوری همچنین از والدین دانش آموزان خواست ، در ساحت های علمی و آموزشی از آموزش و پرورش مطالبه گری داشته باشند.

وی گفت: دانش آموز طراز جمهوری اسلامی، در پایان تحصیلات مدرسه ای خود توان برآوردن مهمات مادی و معنوی خود را خواهد داشت به شرط خواستن و حرکت  برای یافتن

دراین اجلاس که به صورت نمادین و با حضور مسئولین شهرستانی در محل دبیرستان پسرانه عارف برگزار گردید،  پس از اجرای چند برنامه فرهنگی،  جوایز و هدایای منتخبین نماز در سال تحصیلی قبل، به آنان اهدا گردید.