نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری همایش نمادین استانی پیشگامان گام دوم انقلاب، پیروان حضرت زهرا(س) و عاشقان مکتب شهید سلیمانی در مدارس ناحیه دو یزد.

برگزاری همایش نمادین استانی پیشگامان گام دوم انقلاب، پیروان حضرت زهرا(س) و عاشقان مکتب شهید سلیمانی در مدارس ناحیه دو یزد.


شهید سلیمانی، هیچ مرزی در انسان بودن و دفاع از انسانها قائل نبود
شهید سلیمانی: ما نباید تلاش کنیم برای دیده شدن

حسینعلی ملانوری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در همایش پیشگامان گام دوم انقلاب، پیروان حضرت زهرا(س) و عاشقان مکتب شهید سلیمانی با بیان این مطلب افزود: در حوزه ی تربیت نیاز به آگاهی از احوالات انسانهایی همچون شهید سلیمانی هستیم تا بتوانیم مسیر درست را برای زندگی بهتر انتخاب کنیم.

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی، هیچ مرزی در انسان بودن و دفاع از انسانها قائل نبود

و در عین حال سفارش می کرد که ما نباید تلاش کنیم برای دیده شدن و این سیره علمی و عملی او  باید الگویی برای ما باشد.

ملانوری گفت: دو مقوله ی عبادت و اطاعت را  خداوند برای ما مقرّر گردانده و از جمله عبادات، خدمت به خلق است که باعث تعالی روح و انسانیت انسان می شود و شهید سلیمانی مصداق بارز این امر بود.

در ادامه منصور کریمی مدیر سازمان دانش آموزی استان گفت: ماموریت آموزش و پرورش تربیت انسان تمام ساحتی است و حاج قاسم سلیمانی اینگونه تربیت شده بود.

وی افزود: شهید سلیمانی تمام دنیا را با روش و منش خویش به حیرت واداشته بود.

 کریمی تاکید کرد: هدف سازمان دانش آموزی، تربیت انسانهایی است که بتوانند در شرایط سخت محیط زندگی  و کشورخود، بحران را مدیریت کنند و به همین دلیل تشکیلات این سازمان به پیشگامان گام دوم انقلاب تغییر یافته است.

همچنین در این همایش که در محل دبیرستان دخترانه دوره اول ام هانی ناحیه دو یزد برگزار گردید،  حجه الاسلام اولیانژاد  به بیان فضائل و مناقب حضرت زهرا(س) و ابعاد وجودی شخصیت شهید سلیمانی پرداخت و در پایان، مداحان اهل بیت(علیهم السلام) به مرثیه سرایی و عزاداری در سوگ شهادت حضرت فاطمه(س) پرداختند.