نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری همایش روسای شوراهای دانش آموزی مدارس دوره های اول و دوم متوسطه ناحیه دو یزد

برگزاری همایش روسای شوراهای دانش آموزی مدارس دوره های اول و دوم متوسطه ناحیه دو یزد


همایش روسای شوراهای دانش آموزی مدارس دوره های اول و دوم متوسطه ناحیه دو یزد برگزار گردید.
در این همایش، انتخابات مجلس دانش آموزی نیز انجام و اعضای آن مشخص شدند.

 

حمید اسمعیلی زاده، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد در جمع روسای شوراهای دانش آموزی مدارس دوره های اول و دوم متوسطه، با بیان اینکه تکنولوژی در فرهنگ جامعه تغییر  ایجاد می کند، افزود: روند شیوع کرونا در کشور ما و در سراسر جهان، روش زندگی بشریت را تغییر داد.

وی افزود: در بحبوحه ی شیوع ویروس منحوس  کرونا، تجربه نشان داد که هیچ چیز جایگزین حضوری معلم و دانش آموز نیست.

اسمعیلی زاده خاطرنشان ساخت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان نقشه راه این دستگاه عظیم، در تعداد 6 ساحت تنظیم گردیده و اختیاراتی را از حوزه ی کلان به مدارس واگذار نموده که یکی از از این موارد،  شورای دانش آموزی به عنوان رکن مدرسه می باشد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد تاکید کرد: شما روسای شوراهای دانش آموزی نقش الگویی برای همسالان خود دارید که باید سرمشق دیگران باشید و با افزایش میزان مطالعه خود، اطلاعات علمی تان را ارتقء بخشید که در این صورت در تصمیم گیری و تصمیم سازی در مدرسه نقش بهتری ایفا خواهید کرد.

در ادامه حسینعلی ملانوری، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در سخنانی، روسای شوراهای دانش آموزی را به آماده سازی خود برای پذیرش مسئولیتهای بزرگ و مهم  در سطح کشور فراخواند.

منصور کریمی مدیر سازمان دانش آموزی استان یزد، منصوره صنعتی مسئول مجلس دانش آموزی استان، شمس الدینی کارشناس مسئول فعالتیهای فوق برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان و علی اصغر بیشمار معاون پرورشی و فرهنگی ناحیه دو یزد دیگر سخنرانان این همایش بودند.

در این همایش دو روزه که به تفکیک دختران و پسران برگزار گردید.، ابوالفضل حسن زاده کلیات برگزاری انتخابات مجلس دانش آموزی را تبیین و این انتخابات برگزار گردید که بر اساس آن، تعداد 25 نفر دختر و 25 نفر پسر به عنوان اعضای مجلس دانش آموزی ناحیه دو معرفی و پس از برگزاری انتخابات مجلس دانش آموزی استان، تعدادی از آنان به آن مجلس راه خواهند یافت.