نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری همایش آموزش مبتنی بر پروژه دردوره پیش دبستانی

برگزاری همایش آموزش مبتنی بر پروژه دردوره پیش دبستانیبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد ، همایش «آموزش مبتنی بر پروژه در دوره پیش دبستانی» ویژه مربیان مراکز پیش دبستانی نواحی یک و دو به میزبانی ناحیه دو در سالن آیت الله خاتمی و ویژه مدیران مراکز پیش دبستانی نواحی یک و دو به میزبانی ناحیه یک در سالن اندیشه این مدیریت برگزار شد.

در این همایش "یوسف حقیر" رئیس اداره دوره اول آموزش ابتدایی اداره کل، بر اهمیت دوره پیش دبستانی و آموزش­های این دوره، به دلیل رشد سریع ذهنی، جسمی و عاطفی کودکان و تأثیر آموزش های این دوره در رشد همه جانبه­ی ایشان تأکید کرد.

او در ادامه توجه به تفاوت­های فردی کودکان، پرورش حواس، آموزش مهارت­ها برای زندگی، بازی به عنوان فعالیتی نشاط انگیز و آموزنده، اهمیت رویکرد تلفیقی و کلی نگردر آموزش، انعطاف پذیری در کلاس و یازده فعالیت پیش بینی شده در دوره­ی پیش دبستانی را مهم دانست.

در ادامه "سعیده بهادرزاده" معاون آموزش ابتدایی اداره کل، با یادآوری میزان بالای خلاقیت کودکان قبل از ورود به مدرسه و افت شدید آن به دلیل آموزش­های اشتباه، به معرفی رویکرد «آموزش مبتنی بر پروژه» و اهمیت آن پرداخت و یادآور شد در این روش کودکان به کودکان آموزش می­دهند و معلم و مربی نقش راهنما و تسهیل­گر دارد. او همچنین به معرفی بسته­ی آموزشی رویش و اپلیکیشن مخصوص طراحی شده برای مراکز پیش دبستانی پرداخت.

"علیرضا جلالی" معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل، واژه های «آموزش»، «پرورش»، «بارآوردن» و «تربیت» را تعریف و به بیان تفاوت آنها پرداخت. او بعضی روش­های آموزشی رایج را که باعث می­شود ارزش­های کودکان را جا به جا کرده و کودکی را از آنها بگیریم «کودک آزاری نوین» نامید همچنین پروژه و پروژه محوری را فرآیندی که موجب افزایش سطح هوش کودکان می­شود  معرفی کرد و مراحل فعالیت­های پروژه محور را یادآوری نمود.