نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد

برگزاری دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد


دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد برگزار گردید.

محمد رستگاری فرماندار یزد و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در این جلسه، خواستار ارائه به موقع  گزارشات مشارکت و همکاری نهادهای مختلف با آموزش و پرورش شد و گفت: شفافیت در هزینه کرد اعتبارات موجب ایجاد رغبت و انگیزه بیشتر در مشارکت می شود.

فرماندار یزد  بر تعیین وضعیت نامگذاری یکی از خیابانهای شهر یزد به نام خیابان معلم تاکید کرد .

وی خاطرنشان ساخت: در هر نوع از سه وضعیت کرونا، تابع مصوبات ستاد کرونای استان هستیم و مصوباتی که قابلیت اجرایی داشته باشد، به موقع به ادارات شهرستان ابلاغ خواهد شد.

سپس حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد  ودبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان، گزارشی از نحوه ی اجرای مصوبات جلسه قبل این شورا و اقدامات صورت گرفته در راستای پروژه مهر و بازگشایی مدارس ارائه نمود.

اسمعیلی زاده افزود:  حضور دانش آموزان در مدرسه با رعایت سختگیرانه و کامل پروتکل های بهداشتی خواهد بود که با همکاری دبیران و انجمن اولیا در این مورد  تصمیم گیری می شود.

وی از پیش بینی فرم ویژه ی دسترسی به فضای مجازی برای هر دانش آموز در سامانه سناد خبر داد که بر این اساس، استفاده حداکثری دانش آموزان از این فضا فراهم می آید.

در ادامه علیرضا جلالی معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان  یزد از طراحی و ارسال درسنامه و لوح فشرده آموزشی برای دانش آموزان مدارس مستقر در مناطق کم برخوردار خبر داد که با این برنامه اینگونه دانش آموزان از آموزش محروم نخواهند بود.

همچنین نمایندگان مدیران سه مقطع نظرات خود را در مورد نحوه ی اداره ی مدرسه انجام تب سنجی تمام دانش آموزان  و ادامه ی کار مدارس در هر نوع وضعیت کرونا ارائه نمودند.

 مهندس کشفی شهردار منطقه ی تاریخی شهر یزد نیز گزارشی از روند مراحل بازگشایی معبر ورودی هنرستان ذکایی ارائه نمود.

در ادامه پس از ارائه نظرات و پیشنهادات  اعضا، موارد ذیل به تصویب رسید:

  1. پیگیری انشعابات آب برق و گاز مدارس تازه تاسیس
  2. پیگیری  و هماهنگی با شورای اسلامی شهر یزد جهت نامگذاری یکی از خیابان ها به نام خیابان معلم
  3. طرح موضوع هزینه کرد اعتبارات در جلسات شورای آموزش و پرورش
  4. ارسال مصوبه شورای آموزش و پرورش به شورای اسلامی شهر جهت طراحی و اجرای معبر ورودی هنرستان ذکایی