نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه ی مدیران مدارس دوره ی اول متوسطه ی ناحیه دو یزد

برگزاری جلسه ی مدیران مدارس دوره ی اول متوسطه ی ناحیه دو یزدعلی خدایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، در این جلسه با گرامی داشت پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی امریکا در صحرای طبس و نیز گرامی داشت هفته بزرگداشت منزلت معلم، به مدیران و همکاران خداقوّت گفت و  با اشاره به شرایط خاصی که از ابتدای سال تحصیلی جاری بر جامعه حاکم بود، افزود: کارکرد همکاران بویژه مدیران مدارس در این شرایط، خاص بود و همین باعث شد تا کمترین چالش در مدارس وجود داشته باشد.

خدائی با تشکر از همراهی مدیران در اجرایی نمودن مقررات اعلام شده بعد از شروع سال تحصیلی،  از آنان خواست: طبق قانون، تدریس معاونین را در سال تحصیلی آینده  مدّ نظر داشته باشند.

وی تاکید کرد: در هفته مشاغل، یکی از بزرگترین مباحث، هدایت تحصیلی بویژه در پایه ی نهم است که بایستی با برنامه ریزی جامع، چالش این موضوع به حدّاقل برسد و در این زمینه ظرفیت مشاورین، کارشناسان فنّی حرفه ای و نیز ظرفیت والدین بسیار تسهیل کننده خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد خاطر نشان ساخت: از جمله منابعی که آموزش و پرورش در اختیار دارد، منابع انسانی است که بر سایر منابع تاثیر گذار است و باید مدیر آموزشگاه بر عملکرد همکاران مجموعه ی خود نظارت و دقت لازم را به عمل آورد.

این مقام مسئول  گفت: توزیع نیرو باید عدالت محور و متناسب با نوع مدرسه باشد.

خدایی افزود:  مهمترین چالش در مدیریت مدرسه، منابع مالی است که عمدتا با مشارکت والدین تامین می شود و باید میزان بهره وری این منابع در حوزه های مختلف بررسی شود.

وی تاکید کرد:  مدیر، رکن اصلی مدرسه است و باید با دقت لازم، در هزینه کرد منابع به بهبود فرایندهای گوناگون دست یابد.

خدایی گفت: آئین نامه ی اجرایی مدرسه محور فعّالیت است. در ثبت نام دانش آموزان میزان جذب مشارکت والدین به طور جامع و کامل به اطّلاع آنان برسد.

 وی  افزود: التهاباتی در بعد فرهنگی جامعه وجود دارد که مدیران باید تلاش کنند تا آرامش نسبی ایجاد شود.

خدایی از مدیران خواست انگیزه ها را در خود زنده نگه دارند و  از فرصتی که در اختیار دارند به عنوان امانت به بهترین وجه آنرا حفظ و به نسل بعدی منتقل نمایند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد از مدیران مدارس خواست: با توجه به وضعیت نیروی انسانی در سال تحصیلی پیش رو، همکارانی را که در آستانه ی بازنشستگی هستند را ترغیب به استمرار خدمت کنند.

 خدایی همچنین در حاشیه ی این جلسه، در آستانه ی هفته معلم، از مدیران  با اهداء گل تجلیل به عمل آورد.

در پایان این جلسه، حامد جعفری راد، کارشناس مسئول سنجش و ارزشیابی ناحیه دو یزد،       شیوه نامه ی اجرایی امتحانات پایانی سال تحصیلی را تشریح کرد.