نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه شورای اداری درآموزش و پرورش ناحیه دو یزد

برگزاری جلسه شورای اداری درآموزش و پرورش ناحیه دو یزد


سومین هنرستان مرمّت جهان، در ناحیه دو یزد راه اندازی شده است.

حمید اسمعیلی زاده، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، در جلسه ی شورای اداری کارکنان این ناحیه، با اعلام این خبر افزود: در سال تحصیلی جاری   میزان جذب دانش آموزان در رشته های فنی  حرفه ای و کاردانش، در سطح  ناحیه دو یزد از 36 درصد، به 43 درصد افزایش یافته که این میزان جذب باعث ارتقاء رتبه استان از دهم به رتبه دوم کشوری گردیده و در این بین، ناحیه دو،  رتبه اول  را به خود اختصاص داده است.

وی  با اشاره به رشد شش درصدی توسعه ی هنرستانهای فنی حرفه ای در سطح ناحیه در سال تحصیلی جاری،  خاطرنشان ساخت: در رشته های هنرستانهای ریلی ، استان یزد جزو پنج  استان کشور است که این نوع هنرستان را تاسیس نموده و این هنرستان نیز تحت پوشش ناحیه دو قرار دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، مهمترین چالش پیش روی آموزش و پرورش را در شرایط فعلی، نیروی انسانی دانست و گفت: اولویت بندی هایی در این زمینه،  در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم این چالش به خوبی مدیریت شود.

اسمعیلی زاده، با گرامی داشت یاد و خاطره ی همکارانی که در طول دوران شیوع کرونا، آسمانی شده اند، تصریح کرد: شرایط کرونا و تعطیلی مدارس،  بر تمام کشورهای جهان ثابت نمود که هیچ چیز جایگزین معلم و مدرسه و آموزش حضوری را نمی گیرد.

وی گفت: آسیبهای دوران شیوع کرونا به صورت پنهان  و آشکار در جامعه ی دانش آموزی وجود دارد که اولویت اول آموزش و پرورش، جبران این آسیبها در حد توان است.

 اسمعیلی زاده تاکید کرد: برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل در طول دوران کرونا  نیز در طول تابستان برنامه ای جهت برگزاری کلاسهای جبرانی داریم که این مهم در شورای آموزش و پرورش استان هم مطرح و به تصویب رسیده و  قول مساعد استاندار یزد ، جهت همکاری را نیز بدنبال داشته است.

مدیر آموزش و پرورش یزد از اخلاق مداری روابط انسانی مطلوب  و منش مثال زدنی کارکنان ناحیه دو یزد در تکریم ارباب رجوع تشکر کرد و افزود: اینگونه رفتار  با مراجعان این نهاد فرهنگی، در اذهان آنان باقی خواهد ماند.

در ادامه، دکتر آقایی، مدیر مرکز دیابت استان یزد، در سخنانی، نکاتی را پیرامون سلامتی و بیماری دیابت بیان نمود.

 وی سلامتی انسانها را در رفاه آسایش معنوی جسمی روانی  و اجتماعی دانست  و گفت: در سایه ی ایمان به خداوند متعال، یقین و توکّل به اوست که سلامت معنوی به بار می نشیند.

وی همچنین در زمینه ی عادات غذایی روزانه،  به ویژه افطار و سحر در ماه مبارک رمضان  توصیه هایی به حضّار داشت.

در پایان این برنامه، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد با اهداء لوح تقدیر و هدیه، از زحمات همکاران تجلیل و سپس کارکنان این ناحیه در ضیافت افطار شرکت نمودند.