نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه توجیهی-آموزشی ویژه والدین نوآموزان نیازمند به مداخله به هنگام در ناحیه دو یزد

برگزاری جلسه توجیهی-آموزشی ویژه والدین نوآموزان نیازمند به مداخله به هنگام در ناحیه دو یزد


جلسه توجیهی-آموزشی ویژه والدین نوآموزان نیازمند به مداخله به هنگام در زمان شناسایی در فرآیند سنجش سال تحصیلی 1401-1400، برگزار گردید.

 در این جلسه مرکز مشاوره دکتر طاهری ناحیه دو برگزار گردید، سعیده بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، به تاریخچه اجرای سنجش سلامت کودکان در دوره پیش دبستانی اشاره و بر اهمیت استفاده از دوران طلایی قبل از دبستان در جهت رفع مشکلات احتمالی نوآموزان و فواید آن در دوران تحصیل در دبستان تأکید نمود.
در ادامه عصمت شعربافیان مدیر مرکز اختلالات یادگیری نوید، ضمن بیان نحوه اجرای آزمون آمادگی تحصیلی و سلامت جسمانی کودکان و نحوه شناسایی مشکلات نوآموزان، به تشریح نتایج حاصله و بیان پیش نیازهای ورود به پایه اول پرداخت.

وی نقش استفاده نادرست و بی رویه از فضای مجازی در ضعف مهارتهای زبانی و حرکتی نوآموزان را بسیار موثر دانست و به آسیب های جبران ناپدیر آن در آموزش های دوران ابتدایی به ویژه پایه اول اشاره نمود.

شعربافیان همچنین بر اهمیت پرورش حواس پنجگانه، به ویژه مهارت های خوب دیدن و خوب شنیدن و نیز تقویت قدرت تمرکز در کودکان تاکید کرده و نقش آنها را در یادگیری دروس فارسی و ریاضی و رفع مشکلات خوانداری و نوشتاری بی بدیل دانست.
 وی در ادامه با بیان اینکه95 درصد  فعالیت های مداخله ای با بازی صورت می گیرد، خاطر نشان کرد فعالیت های مداخله ای در صورتی اثر بخش خواهد بود که والدین نوآموزان همراه و در کنار مربیان، تمرینات تجویز شده برای هر گروه را روزانه و به طور مداوم انجام دهند.

لازم به یادآوری است،  در همین راستا، کلاس های آموزشی ویژه والدین، هم زمان با اجرای فعالیت های مداخله ای نوآموزان، از ابتدای خرداد ماه برگزار خواهد شد.