نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری آئین کلنگ زنی آغاز عملیات احداث آموزشگاه خیّرساز پنج تن آل عبا در ناحیه دو یزد

برگزاری آئین کلنگ زنی آغاز عملیات احداث آموزشگاه خیّرساز پنج تن آل عبا در ناحیه دو یزد


مجمع خیّرین مدرسه ساز استان یزد، مقام اول کشور در زمینه ی جذب کمکهای خیّرین را داراست.

حمید اسمعیلی زاده، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد در آئین کلنگ زنی آموزشگاه خیّرساز پنج تن آل عبا با اعلام این خبر افزود: در سایه وجود فضای آموزشی مطلوب و در خور شان دانش آموز و معلم، رشد دانش آموز، در همه ی ابعاد فرهنگی – اجتماعی اتفاق می افتد که این مهم در نقشه ی راه آموزش و پرورش کشور تحت عنوان سند تحول بنیادین به وضوح بیان گردیده است.

اسمعیلی زاده،  با تشکّر از آقای حاج محمد مظلوم خیّر این پروژه، ،فضای آموزشی را زیرساخت  اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و  گفت: باعث افتخار است که خیّرین مدرسه ساز استان با همّت والا و  مشارکت به موقع خود، در زمینه ی رفع کمبود فضای آموزشی به ویژه در بخش مرکزی شهر یزد گام برداشته و برمی دارند که در این همراهی و همدلی، نقش اداره کل نوسازی مدارس استان یزد نیز قابل تقدیر است.

در ادامه، امیر حسین رادمنش، عضو مجمع خیّرین مدرسه ساز کشور و  رئیس هیئت مدیره این مجمع  در استان یزد، سابقه این مجمع را 22 سال عنوان کرد و گفت: در سال 99 ، حدود 37 از مدارس استان تخریبی و نیاز به بازسازی داشته اند که با همت خیرین مدرسه ساز، این میزان به 20 درصد کاهش یافته است.

 وی افزود:  50 درصد مدارس استان یزد، خیّرساز هستند و این پروژه هم که  به نام پنج تن آل عبا مزیّن گردیده، در زمینی به مساحت 3000 متر مربع و با زیربنای 800 متر مربع احداث  و به عنوان دبستان پسرانه  مورد استفاده قرار  خواهد گرفت.

رادمنش تعداد مدارس مورد نیاز استان را در حال حاضر300 باب اعلام کردو خاطرنشان ساخت: سالانه مبلغ 200 میلیارد تومان کمکهای خیّرین در امر مدرسه سازی جذب و صرف احداث یا مرمّت و بازسازی مدارس می شود که امیدواریم این تعداد کمبود مدرسه نیز از همین طریق تامین شود.

 در پایان این برنامه از خیّر مدرسه ساز این آموزشگاه، آقای حاج محمد مظلوم تجلیل و کلنگ آغاز عملیات احداث آن  به زمین زده شد.