نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری آئین کلنگ زنی احداث دبستان دخترانه حاج کاظم ترابی ناحیه دو یزد

برگزاری آئین کلنگ زنی احداث دبستان دخترانه حاج کاظم ترابی ناحیه دو یزد


کمکهای خیّرین مدرسه ساز استان یزد در سال 99، بالغ بر 200 میلیارد تومان در امر ساخت، توسعه - مرمت – تجهیز – بهسازی و تعمیر مدارس برآورد شده است.
سازمان نوسازی مدارس – اداره کل آموزش و پرورش و خیّرین مدرسه ساز، سه ضلع مثلث مدرسه سازی در استان یزد هستند.

به گزارش روابط عمومی اموزش و پرورش ناحیه دو یزد، محسن موحّدی فر مدیر کل آموزش و پرورش استان در آئین کلنگ زنی احداث دبستان دخترانه شش کلاسه حاج کاظم ترابی ناحیه دو یزد با تجلیل از عمل خیر خواهانه آقای ترابی و خانواده وی، آب و مدرسه را در هر روستا، مایه ی آبادانی دانست و از همراهی و همکاری مجمع  خیرین مدرسه ساز،  فرماندار یزد و سازمان نوسازی در توسعه ی مدارس مرکز استان تجلیل کرد.

در ادامه امیر حسین رادمنش مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد گفت: کمکهای خیّرین مدرسه ساز استان یزد در سال 99 ، بالغ بر 200 میلیارد تومان در امر ساخت، توسعه - مرمت  تجهیز بهسازی و تعمیر مدارس برآورد شده است.

وی افزود:  سازمان نوسازی مدارس  اداره کل آموزش و پرورش و خیّرین مدرسه ساز، سه ضلع مثلث مدرسه سازی در استان یزد هستند و  استان یزد، به لحاظ جذب کمکهای خیرین مدرسه ساز، در ردیف استانهای اول کشور قرار دارد.

سید محمد رستگاری فرماندار یزد نیز در این مراسم در سخنانی اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه خیرین مدرسه ساز  را در زمینه ی ساخت و تجهیز مدارس استان  شهر یزد و بخش مرکزی،آنهم در شرایط نامناسب اقتصادی فعلی ، ستودنی دانست و گفت: اینگونه افراد نیک اندیش هستند و یکی از رموز موفقیت آنان همین تفکر است.

همچنین، حاج کاظم ترابی، خیر مدرسه ساز این پروژه، گزارشی از روند شکل گیری امر مدرسه سازی در زندگی و برنامه شخصی خود را بیان نمود.

در پایان این مراسم  پس از اجرای چند  برنامه فرهنگی، از آقای ترابی خیّر مدرسه ساز تجلیل و کلنگ احداث دبستان شش کلاسه خیّرساز روستای سیدمیرزا به زمین زده شد.

ا لازم به توضیح است که این مدرسه در زمینی به مساحت سه هزارمترمربع وزیربنای حدود هزار مترمربع بصورت صددرصد خیری احداث می گردد.