نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری آئین نمادین استانی نواختن زنگ استکبار ستیزی به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد به مناسبت 13 آبان

برگزاری آئین نمادین استانی نواختن زنگ استکبار ستیزی به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد به مناسبت 13 آبان


به مناسبت 13 آبان، زنگ استکبار ستیزی در مدارس ناحیه دو یزد طنین انداز شد.

محسن موحّدی فر مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در مراسم نمادین استانی  نواختن زنگ استکبار ستیزی که به مناسبت 13 آبان  در دبیرستان پسرانه معارف دوره دوم  ناحیه دو یزد برگزار گردید، در سخنانی، حضرت آیت ا... خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را  تنها پرچمدار واقعی استکبار ستیزی در سرتاسر جهان کنونی دانست و افزود: رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بارها از جوانان نام برده اند و خواستار مشارکت فعال جوانان در تصمیم سازی و تصمیم گیری در جهات مختلف نظام شده اند.

وی تاکید کرد: بزرگان جبهه و جنگ، جملگی اقرار و اعتراف دارند که جنگ تحمیلی را جوانان اداره کردند.

موحدی فر خاطرنشان ساخت: بیانیه گام دوم انقلاب مسیر بسیار ارزشمند و درستی در راستای استکبار ستیزی است  و شما دانش آموزان باید در زمینه ی فرهنگ سازی این بیانیه در جامعه و برای نسلهای بعدی بکوشید و یادگاری ماندگار از خود بجای بگذارید.

مدیر کل آموزش و پرورش همچنین با اشاره به ارتحال حضرت آیت ا... علاقبند، از علمای برجسته استان و کشور، یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت و افزود: این عالم ربانی، مجاهدی نستوه در امر ترویج معارف دین و تشیّع بود و عمر با برکت خود را در این مسیر گهربار طی نمود و الگویی برای ما و عموم مسلمانان به ویژه شیعیان خواهد بود.

در حاشیه این مراسم از کتاب کبوتر جلد حرم تالیف دانش آموز امیرعلی یوسف پور که خاطراتی از شهید روح ا... ریزیان پدر بزرگ خود را به شکل داستان به رشته ی تحریر درآورده، رونمایی  و از این دانش آموز مولف تجلیل به عمل آمد.

در ادامه بعد از اجرای چند برنامه فرهنگی  زنگ استکبار ستیزی نواخته شد.