نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری آئین تجلیل از دانش آموزان برگزیده سی و نهمین دوره مسابقات قرآن – عترت و نماز مدارس ناحیه دو یزد

برگزاری آئین تجلیل از دانش آموزان برگزیده سی و نهمین دوره مسابقات قرآن – عترت و نماز مدارس ناحیه دو یزد


در جوار مضجع شهید محراب، صدوقی(مسجد روضه محمدیه)
تربیت زمانی به طور قابل قبول اتفاق می افتد که دغدغه ی والدین و تمام دستگاهها نیز باشد.

حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد در این مراسم، با بیان این مطلب به تشریح ابعاد مختلف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ساحتهای شش گانه آن از جمله ساحت تربیت عبادی پرداخت.

وی تحول را بالاتر از تغییر دانست و افزود: برای به بار نشستن سند تحول بنیادین، عزم ملی لازمست و دانش آموزی که در این ساحت ها تربیت می شود باید آینده ی خود و کشورش را تامین کند.

اسمعیلی زاده خاطر نشان ساخت: زیربنای تربیت انسان، تربیت عبادی است و در این سند، معلم به عنوان مربی معرفی شده که بسیار فراتر از یک معلم می تواند در زوایای تحصیلی دانش آموز، ایفای نقش کند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد با اشاره شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، تاکید کرد: تجربه ای که در دوران شیوع این ویروس منحوس بدست آمد این بود که مدرسه و معلم، جایگزین ناپذیر است و هرگز فضای مجازی و تجهیزات الکترونیکی، نمی تواند نقش  حضور در کلاس را به طور حتی 50 درصد ایفا کند.

در ادامه، کاظمی رئیس اداره ی اوقاف شهرستان یزد در سخنانی، قرار گرفتن در مسیر قرآن را مایه ی آرامش انسان دانست و گفت : کسانی که با قرآن مانوس هستند، در زندگی خود مشکلات به مراتب کمتری دارند.

وی تاکید کرد: کسی که خود قرآنی و در مسیر حقیقی آن قرار گرفت، مهمترین وظیفه اش، اشاع، نشر و ترویج قرآن و فرهنگ قرآنی است.

کاظمی همچنین بخشهایی از فرهنگ و فلسفه وقف در جامعه ی اسلامی را تشریح کرد.

 در پایان این مراسم که در جوار مضجع نورانی شهید محراب، صدوقی (مسجد روضه ی محمدیه) برگزار گردید، پس از اجرای چند برنامه ی فرهنگی، از دانش آموزان برگزیده ی مرحله ی استانی  سی و نهمین دوره ی مسابقات  قرآن عترت و نماز مدارس ناحیه دو یزد و نیز از مدیران مدارسی که در این مسابقات و نیز مسابقات فرهنگی هنری حائز رتبه برتر ناحیه  و استان شده بودند، تجلیل به عمل آمد.