نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برای اوّلین بار در کشور صورت گرفت:

برای اوّلین بار در کشور صورت گرفت:


باحضور معاون معاون برنامه‌ ریزی و امور مردمی مشارکت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور
آغاز عملیات اجرای پویش «من مادرم، بچه های ایران، فرزند من» در مدارس آموزش و پرورش ناحیه دو یزد

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، خانم دکتر فاطمه مهاجرانی معاون  برنامه‌ ریزی و امور مردمی مشارکت‌های نوسازی مدارس کشوردر این مراسم در سخنانی گفت: در این پویش تاکید بر هویت خانواده است و در نظر داریم که خانم ها در اجرای آن  مشارکت عینی داشته باشند .

وی افزود: در پویش «من مادرم. بچه های ایران، فرزند من» یزد اولین استانی است که پروژه ی مربوط به این پویش در مدارس آن کلنگ زنی می شود واکنون که این طرح درآموزش و پرورش ناحیه دو یزد، در روستا آغاز می شود، اهمیت و تنوع آن را دوچندان می کند.  

خانم دکتر مهاجرانی همچنین در مراسم افتتاح و بهره برداری از هنرستان خیّر ساز دخترانه فنی و حرفه ای حاج ابوطالب صابری ناحیه دو یزد مردم این دیار را نماد وقار و اصالت دانست و افزود: توجه ویژه متولیان آموزش و پرورش یزد به سوق دادن دانش آموزان به سمت شاخه های مختلف  فنی و حرفه ای قابل تحسین است.

سپس سید علی کارآموز معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان یزد گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز ، قاعده ی توسعه استان را درحوزه ی ساخت مدارس ، به فنی و حرفه ای پیوند زده اند.

وی گفت تعداد 6 هنرستان خیرساز در نواحی یک و دو یزد ساخته شده و 5 هنرستان خیر ساز دیگر در حال است که نشان دهنده ی حرکت آموزش از مرز  نظری به سمت فنی است.

کارآموز تاکید کرد: استان یزد در حوزه ی آموزش فنی و حرفه ای در ردیف 5 استان اول کشور است.

در ادامه امیر حسین رادمنش دبیر مجمع خیرین مدرسه ساز یزد گفت: به همت بیش از 2300 خیرساز و خیر یار در استان یزد، مدارس تخریبی در این استان از 35 درصد به 26 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در سال قبل کمک های خیرین به میزان  85 میلیارد تومان بوده که در 9 ماه اخیر سال جاری این کمک ها به  به 90 میلیارد تومان افزایش یافته است.

سید محمد رستگاری فرماندار یزد نیز مشارکت خیرین را  به ویژه در بخش مرکزی یزد مثال زدنی دانست و گفت: اجرای اولین پروژه کشور، در روستای خویدک بخش مرکزی یزد را در راستای پویش«من مادرم. فرزندان ایران، فرزند من» را به فال نیک می گیریم.

رستگاری خواستار اختصاص اعتبار ملی جهت تکمیل پروژه های در حال ساخت در شهرستان یزد شد.

    همچنین ذاکر مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد در سخنانی از امضای تفاهم نامه ی 185 میلیارد تومانی با خیرین مدرسه ساز استان خبر داد و افزود: تعداد 6 هنرستان در سطح استان با مشارکت خیرین مدرسه ساز در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

ذاکر گفت: در اجرای طرح آجر به آجر که با هدف فرهنگ سازی در راستای مدرسه سازی انجام گرفته، اقدامات قابل توجهی توسط خیرین یزد به انجام رسیده و در پویش محرم طرح هایی آغاز شده که در سال 1400 به بهره برداری خواهند رسید.

سعیده بهادرزاده، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نیز درک عمیق خیرین از تعلیم و تربیت را زمینه ی حرکت این عزیزان در کمک به آموزش و پرورش دانست  و گفت : این عمل  سرمایه گذاری در مسیر دانایی است.

در پایان این مراسم خانم دکتر مهاجرانی از خیّر مدرسه ساز این هنرستان و همسرش با اهداء گل تجلیل و ساختمان این آموزشگاه  با مساحت 2400 متر مربع  و زیربنای 2100 مترمربع را افتتاح کرد.