نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:

با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:


همایش تجلیل از منتخبین مرحله کشوری مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری ناحیه دو یزد برگزار گردید.
انسان در هر شرایطی قرار بگیرد، می تواند با تلاش و درک موقعیت، بیشترین بهره را از آن شرایط ببرد.

حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، در همایش تجلیل از دانش آموزان  برتر مرحله ی کشوری مسابقات مختلف قرآنی و فرهنگی هنری در سخنانی با بیان اینکه انسان در هر شرایطی قرار بگیرد، می تواند با تلاش و درک موقعیت،  بیشترین بهره را از آن شرایط ببرد، افزود: هر انسان با استفاده از توانمندیهایی که خداوند متعال به او ارزانی داشته می تواند بر بسیاری از مشکلات پیرامون خود غلبه کند و شما در شرایط شیوع بیماری کرونا و دوری از مدرسه این مهم را به بار نشاندید.

اسمعیلی زاده تاکید کرد: به موازات تجلیل و تکریم خانواده، مدرسه ناحیه و استان از شما بدلیل درخشش کم نظیر در سطح کشور، مسئولیت شما نیز سنگین تر می شود. زیرا به نوعی شما الگوی همسالان، همکلاسیها و حتی بزرگتر ها هستید.

وی خاطرنشان ساخت: رفتار شما باید مبنای علمی داشته باشد که در این راستا، مطالعه مستمر بسیار اثر بخش و راهگشا خواهد بود و باید آنرا در سبد کاری و روزانه خود قرار دهید.

در ادامه، حسینعلی ملانوری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، تلاش دانش آموزان در مسابقات مختلف و کسب عناونین برتر در مرحله ی کشوری را مصداق بارز تحقق اهداف سند تحول بنیادین دانست و گفت: دانش آموز باید در هر شش ساحت این سند، به عنوان نمونه عینی، تجلّی یابد.

وی از دانش آموزان خواست به این حمایت، تکریم و توجه خانواده و مسئولین آموزش و پرورش از خود ارزش ویژه قائل شوند و موفقیتهای خود را تداوم بخشیده، به دیگران نیز تعمیم دهند که در مسئولیت پذیری آینده آنان موثر خواهد بود.

ملانوری افزود: درخشش بی نظیر دانش آموزان هنرستانها در این مسابقات، توجه ویژه به فعالیتهای پرورشی این هنرستانها در هر سال تحصیلی را می طلبد که باید مسئولین حوزه ی ستادی در ادارات برای آن برنامه ریزی کنند.

 در پایان این همایش، پس از  اجرای چند برنامه فرهنگی توسط محمد بمانی پیشسکوت و هنرمند آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، از دانش آموزان برتر و منتخب مدارس ناحیه دو یزد در مرحله کشوری مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری، تجلیل به عمل آمد.