نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد


مراسم تجلیل از همکاران فعّال در فضای مجازی برگزار گردید.
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، مراسم تجلیل از همکاران فعّال در فضای مجازی برگزار گردید.

 

 

 

فرهنگیان استان یزد در ایّام شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، حرکتی جهادگونه را آغاز و در فضای مجازی خوش درخشیدند.

عباسعلی دانافر، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با بیان این مطلب افزود:

بنده در هیچ یک از سنوات خدمت خود در طول چندین سال به اندازه سال تحصیلی جاری با این هجمه تشکّر و تقدیر مسئولین استان و  خانواده های دانش آموزان از فرهنگیان مواجه نبودم که این خود ناشی از همّت، علاقه، وجدان کاری و تلاش شبانه روزی امثال شماهاست. این یعنی اینکه مردم دلسوزی واقعی و حقیقی معلمان در احساس کردند.

 

شما که این گونه وظیفه شناسی نموده و به حق به آن جامه ی عمل پوشاندید، نماد واقعی وزارت متبوع، اداره کل استان و نواحی شهرستانها و مناطق هستید

دانافر تاکید کرد: همکاری که با استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری اینترنت  شخصی خود در طول شبانه روزی تلاش می کند تا آموزش دانش آموز او خدشه دار نشود، با هیچ مبنای ارزیابی قابل سنجش نیست.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: مفتخریم که از این آزمون کرونا که بی سابقه بود سرافراز بیرون آمدیم و من صمیمانه از تمام همکاران  فعّال در فضای مجازی صمیمانه تشکر می کنم.

دانافر خاطر نشان ساخت: در شرایطی که بسیاری از مردم حتّی برای تهیه ماسک احتیاط می کردند و ازمنازل خود بیرون  نمی آمدند، فرهنگیان دلسوزانه به میدان آمده، در ادارات برنامه ریزی های لازم صورت گرفت و همکاران در مدارس  نیز لحظه ای دریغ نکردند که جای بسی افتخار است.

وی گفت: کرونا علیرغم اینکه موجب  مشکلات بسیاری شد، اما برکاتی نیز داشت و در واقع این تهدید را همکاران استان به فرصت تبدیل کردند و به نوعی می توان گفت : ما از طریق آموزش در فضای مجازی ، شتاب گونه به سوی آینده حرکت کردیم و این روند را حتی در صورت عدم وجود کرونا  نیزادامه خواهیم داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود:  اول مهر 99 شبیه به مهرماه سنوات قبل نخواهد بود. ما تجربه ای عظیم کسب کردیم که اگر کرونا صد درصد نابود هم بشود، آموزش را در فضای مجازی اداممه خواهیم داد.

آموزش باید به صورت تلفیقی و ترکیبی راه اندازی شود. فرصت تابستان بسیار موقعیت مناسبی است که باید تلاش کنیم تا آموزشهای مجازی در کنار آموزش های حضوری برنامه ریزی شود.

کرونا باید مرتب رصد شود. سلامت همکاران و دانش آموزان بسیار مهم است که در کنار آن آموزش هم مستمر بوده و تعطیل نشود.

وی گفت: هیچ تابستانی از نظر حجم کاری  به اندازه ی تابستان 99 رقم نخورده است.

باید امکانات اینترنتی مدارس مستقر در مناطق کمتر توسعه یافته اعم از سخت افزار و نرم افزار بررسی شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود:چراغ راه آینده ما همین تبدیل تهدید ها به فرصت است.

هیچ کدام از حوزه های آموزشی پرورشی تربیت بدنی و ... در مدارس نباید تعطیل شود.

دانافر تاکید کرد: مهمترین ظرفیت ما نیروی انسانی است.

از امکانات سخت افزاری باید به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی خاطر نشان ساخت: وقت گذاری  و برنامه ریزی بسیار مهم است که در واقع معامله با خداوند منان است.

دانافر همچنین از تصویب طرح پیشنهادی معاون آموزش ابتدایی اداره کل استان در وزارت متبوع خبر داد که بزودی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد .

 مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: برنامه ریزی  برای کلاس اولیها و  نیز  پایه دوازدهم  بسیار مهم است. ما باید برای سناریوهایی که  در پیش رو داریم آمادگی لازم را داشته باشیم.

دانافر گفت:  همراهی و همدلی تنگاتنگ مسئولین استان، فرهنگیان، والدین و دانش آموزان باعث کسب رتبه اول کنکور سراسری توسط استان یزد  در طول 26 سال گردیده است.

در ادامه، حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد با تبریک دهه ی کرامت، اظهار داشت: فرهنگیان شاغل در مدارس ناحیه دویزد از همان روزهای اول تعطیلی مدارس که ناشی از شیوع کرونا بود، آموزش  خود  در فضای مجازی را آغاز و در برخی موارد نسبت به سایر شهرستانهای استان شاخص  و الگو بودند.

 مصباح فر معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل استان، نیز در این مراسم خواستار جمع آوری پیشنهادات همکاران فعال تر در این عرصه  و ارائه به دیگر معلمان مدارس شد.

همچنین کارآموز معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: مجموعه تجربیات و تلاشهای فرهنگیان استان در فضای مجازی، به دیگر استانها منتقل شده که افتخاری برای استان است.

 درادامه سایر حضار به ارائه نظرات خود پرداختند که تاکید بر استفاده از حواس پنجگانه دانش آموز در کلاس، تبیین فلسفه آموزش از طریق  فضای مجازی برای والدین، برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر آزمونها در فضای مجازی، از جمله این راهکارها بود.

در پایان از همکاران فعّال و شاخص مدارس ناحیه دویزد که در امر تدریس در فضای مجازی تلاش مضاعف داشته اند تجلیل به عمل آمد.