نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازگشایی کامل مدارس ناحیه دو یزد همزمان با سراسر کشور، پس از قریب ۲ سال

بازگشایی کامل مدارس ناحیه دو یزد همزمان با سراسر کشور، پس از قریب ۲ سال


زین پس، هیچ مدرسه‌ای حق برگزاری کلاس مجازی را ندارد.

 محمد کاظم رحیمی نژاد مدیر کل آ موزش و پرورش  استان، به همراه معاون سیاسی،امنیتی استانداری یزد،  حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد و نیزجمعی از کارشناسان اداره کل استان و  ناحیه دو یزد، با حضور در تعدادی از مدارس این ناحیه، از نزدیک روند آغاز آموزش حضوری و  آغاز به کار مجدّد دانش آموزان را مورد بازدید قرار داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد: همه کلاس‌های درسی اعم از دولتی و غیردولتی باید به صورت حضوری برگزار شوند.

رحیمی نژاد گفت: حضور خوب و قابل تحسینی از سوی دانش آموزان و معلمان در اولین روز بازگشایی مدارس، پس از قریب دوسال به ثبت رسید و از خانواده‌ها و همکاران تشکر می‌کنم. 

وی افزود: هیچ مدرسه‌ای حق برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرحضوری را ندارد و همه کلاس‌ها در مدارس دولتی و غیردولتی باید به صورت حضوری برگزار شود.

رحیمی نژاد تصریح کرد: شرایط کنونی آب و هوایی مساعد است و شرایط متغییر جوی در فروردین و اردیبهشت اجازه استفاده از کولر را نمی‌دهد چرا که ممکن است دانش آموزان سرما بخورند، اما از پنکه استفاده می‌شود.

رحیمی نژاد افزود: همه شرایط بهداشتی برای تداوم آموزش حضوری در مدارس فراهم شده و خانواده‌ها هیچ نگرانی نداشته باشند.

اسفندماه سال ۱۳۹۸ بود که شیوع ویروس کرونا در کشور سبب تعطیلی مدارس و غیرمجازی شدن آموزش‌ها در استان یزد و سراسر کشور شد. 

بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها از امروز ۱۴ فروردین ماه به صورت کاملا حضوری دایر شده و دیگر خبری از آموزش مجازی نخواهد بود.

عزیزی معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد هم اظهار داشت: کیفیت آموزش‌ها در کشور و استان یزد در دوران کرونا پایین آمده و ستاد کرونا تصمیم جدی برای آموزش حضوری گرفت تا این عقب ماندگی جبران شود.