نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید سفیر استرالیا از آموزشگاه های رباب و پوشینه باف ناحیه دو یزد

بازدید سفیر استرالیا از آموزشگاه های رباب و پوشینه باف ناحیه دو یزد


خانم لیندال ساکس سفیر کشور استرالیا در جمهوری اسلامی ایران طی سفر دو روزه خود به استان یزد ، از آموزشگاه های دخترانه رباب و پوشینه باف ناحیه دو بازدید نمود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "سعیده بهادرزاده" با اشاره به افت تحصیلی آشکار و پنهان دانش آموزان در دوران شیوع بیماری کرونا گفت: در این دوران دانش آموزان اتباع خارجی به دلیل نداشتن امکانات لازم ، افت تحصیلی شدیدتری را متحمل شدند که لازم است کلاس های جبرانی از نیمه خرداد تا پایان مرداد برای این دانش آموزان تشکیل گردد تا با کسب آموزش های لازم امکان ارتقا به پایه بالاتر را پیدا کنند.
معاون آموزش ابتدایی به خدمات آموزش و پرورش استان به دانش آموزان اتباع خارجی اشاره کرد و بر  پوشش تحصیلی همه دانش آموزان لازم التعلیم اتباع خارجی تاکید کرد.
وی اظهار امیدواری کرد با کمک نهادهای بین المللی از جمله سازمان ریلیف اینترنشنال و همچنین سفارت استرالیا در کشور جمهوری اسلامی ایران ، امکان جذب و آموزش نوآموزان ورودی پایه اول سال تحصیلی جدید در سه ماهه تابستان 1401 فراهم گردد.
بهادرزاده ساخت و تجهیز مدارس ،بهسازی فضاهای آموزشی ، سرویس های بهداشتی،اجرای طرح های آموزش والدین و توزیع بسته های بهداشتی و بسته های خودآموز را از دیگر اقدامات صورت گرفته دانست و گفت: با توجه به رشد آماری دانش آموزان اتباع خارجی در استان، ساخت آموزشگاه های جدید و تجهیز و بهسازی مدارس موجود باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به ضرورت آموزش والدین دانش آموزان اتباع خارجی ، بر آمادگی آموزش و پرورش استان به منظور اجرای دوره های آموزشی فرزندپروری،مهارت های زندگی،آموزش  بهداشت فردی و اجتماعی ، حقوق کودکان و زنان و ...  تاکید کرد. 
ابوالفضل خوشنویس مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان که در این بازدید حضور داشت، ضمن قدردانی از کمک های بشردوستانه سازمان ریلیف اینترنشنال و همچنین سفارت استرالیا در کشور جمهوری اسلامی ایران بر لزوم همکاری بیشتر در زمینه اجرای طرح های آموزشی ، عمرانی و ... با همکاری نهادهای بین المللی تاکید کرد.
خانم لیندال ساکس سفیر کشور  استرالیا در جمهوری اسلامی ایران هم ضمن قدردانی از تلاش های کشور جمهوری اسلامی ایران در فراهم نمودن شرایط آموزش مناسب برای کودکان مهاجر کشور افغانستان اظهار امیدواری کرد: بتواند در زمینه اجرای طرح های آموزشی دانش آموزان و والدین اتباع خارجی با آموزش و پرورش استان همکاری نماید. 
همچنین در این جلسه خانم "وریندا دار " مدیر کشوری سازمان ریلیف اینترنشنال در کشور جمهوری اسلامی ایران هم از همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در اجرای طرح های آموزشی و فراهم نمودن شرایط مناسب به منظور تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی استان تشکر کرد و گفت: امیدواریم با بهبود شرایط کرونا ، امکان اجرای مجدد دوره های پیش دبستانی سه ماهه ویژه دانش آموزان اتباع خارجی استان فراهم گردد.