نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاح زمین چمن مصنوعی دبستان پسرانه شاهد آیینه ساز ناحیه دو یزد

آیین افتتاح زمین چمن مصنوعی دبستان پسرانه شاهد آیینه ساز ناحیه دو یزد


با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، زمین چمن مصنوعی دبستان پسرانه شاهد آیینه ساز ناحیه دو یزد افتتاح شد


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد؛محمد کاظم رحیمی‌نژاد مدیرکل آموزش و پرورش گفت:حرکتی که در مدارس استان در حال شکل گیری است، روزی آرزوی همه دانش‌آموزان، معلمان و اولیا بود.
وی تاکید کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که مدارس ما از یک فرارگاه به یک مامن و قرارگاه تبدیل شود و زنگ تعطیلی مدرسه برای دانش آموزان ناراحت کننده باشد و شرایط و محیط مدرسه با ایجاد همدلی، از فضای محله و خانه بهتر و جذاب تر باشد.
مدیر کل آموزش و پرورش اظهار داشت:حرکت رو به توسعه فضاهای ورزشی که به برکت نام و یاد سیدالشهدای مقاومت شهید "سلیمانی" رقم خورد و همچون خون شهید ساری و جاری  است، قرار بود در بهترین شرایط با اعتبار ۹ میلیاردی در استان اجرا شود که به برکت نام شهید به ۴۶ میلیارد تبدیل شد و از ۲۳ فضای ورزشی درون مدرسه ای، با مشارکت یک سوم سهم مدرسه،استان و کشور به ۴۶ فضا افزایش یافت.
رحیمی‌نژاد بیان داشت:زمانی مدعی بودیم فرزندانمان با پرهیز ،دور نگه داشتن و حصار کشیدن سالم ترند اما امروز مدعی هستیم با وجود فضای مجازی که مرزها را از بین برده است،هر چه بیشتر در جمع و محیط عمومی باشند، سالم ترند، البته با یک نظارت ضمنی.
مدیر کل آموزش و پرورش گفت: باید زمینه ای فراهم کنیم تا مدرسه کانون و پایگاه محله شود و اجازه ندهیم با تعطیل شدن مدرسه، درب فضاهای ورزشی بر روی دانش آموزان بسته شود.
این مقام مسئول اظهار داشت:برای سال آینده تعهد دادیم اعتبار ساخت ۷۶ فضای ورزشی را  مشروط بر این که اعتبارمان را دو برابر کنند به استان یزد بدهند و با رایزنی های صورت گرفته این پیشنهاد پذیرفته شد و  اعتبار استان از ۹/۶ میلیارد به ۱۶ میلیارد افزایش پیدا کرد و قطعا همراهی و مشارکت اولیای گرانقدر در این زمینه می تواند گره گشا باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش اظهار امیدواری کرد؛بتوانیم مدارس را مامن،قرارگاه و نقطه امید دانش‌آموزان قرار بدهیم و نسلی بهتر از خودمان را تربیت کنیم.
گفتنی است: نهضت‌ ملی طراحی و ایجاد ۷۶ فضای ورزشی درون مدرسه ای استان یزد، مبتنی بر راهکار ۳_۴ سند تحول بنیادین طرح شهید سلیمانی، از ابتدای سال جاری در استان یزد در حال اجرا می باشد.
همچنین در حاشیه این افتتاحیه، سالن مجموعه ی ورزشی این دبستان نیز افتتاح و به بهره برداری رسید.