نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتصاب در آموزش و پرورش ناحیه دو یزد

انتصاب در آموزش و پرورش ناحیه دو یزد


آئین تکریم و معارفه ی معاون پرورشی و فرهنگی ناحیه دو یزد برگزار گردید.
تربیت، تمام ساحتی است و همگی ما در آموزش و پرورش ماموریت داریم، دانش آموز را برای حوزه هایی که در زندگی آینده ی خود نیاز دارد، آماده کنیم.

 

علی خدایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، در این مراسم با بیان این مطلب افزود: نگاه بخشنامه ای و جلسه، به چالشی در حوزه ی پرورشی مبدّل شده است.

وی گفت : باید با دانش افزایی و مهارت افزایی خود، پاسخگوی نیازهای دانش آموز باشیم.

خدایی مدل فکری در مدارس مختلف را متفاوت دانست  و تاکید کرد: باید بسترسازی کنیم و در هر محیط، رفتار متناسب با آن را در پیش گیریم زیرا هر مدل موفق و تجربه را نمی توان به جاهای دیگر تعمیم داد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، خاطرنشان ساخت: باید دائم بازآموزی داشته باشیم و نیاز داریم که ذهنیات دانش آموز را بشناسیم .

وی گفت: جهاد تبیین در هر شرایطی لازم و تولید محتوا متناسب با نیازهای دانش آموز بسیار مهم است.

خدایی تاکید کرد: نباید بخاطر رفع اتهام دیگران رفتاری نسنجیده را انجام دهیم، بلکه باید این رفتار فکورانه  باشد.  همچنین در برابر یک جریان نباید رفتاری هیجانی و بحرانی انجام شود.

وی گفت: هنگام بروز اتفاق ابتدا باید پس زمینه ی آن بررسی و ریشه یابی شود.

خدایی افزود: تمام اقدامات، تایید همگانی را بدنبال ندارد.  اما این به معنی بازماندن ما  از راه نیست بلکه برای این بخش از جامعه نیز باید توجیه و پاسخگویی لازم را داشته باشیم.

وی میزبانی و تشیع شهدای گمنام در مدارس را اقدامی بسیار ارزشمند دانست که باعث شد فضایی معنوی و  کم نظیر بر این مدارس حاکم شود .

در این برنامه که روسای ادارات امور تربیتی و قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،  سرتیم ها و سرگروههای پرورشی مدارس ناحیه دو یزد و جمعی از معاونین و کارشناسان ناحیه دو  حضور داشتند،  پس از استماع نظرات و پیشنهادات حضّار، از زحمات علی اصغر بیشمار معاون پرورشی و فرهنگی سابق تجلیل و مهدی حسنی به عنوان معاون جدید پرورشی  ناحیه دو یزد معرفی گردید.