نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح مرکز نیکوکاری در مدارس ناحیه دو یزد برای اولین بار در استان

افتتاح مرکز نیکوکاری در مدارس ناحیه دو یزد برای اولین بار در استان


با حضور نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد
این طرح به صورت نمادین استانی و با حضور مسئولین استان و شهرستان یزد در محل دبیرستان دخترانه دوره اول شهید دهقان ناحیه دو افتتاح گردید.

آیت ا... ناصری نماینده ی ولی فقیه در استان  و امام جمعه یزد در این مراسم گفت: هر انسان،اگر امکانات مادی را صرف حیات انسانی خود مانند کمک به دیگران کند، مرحله به مرحله به حیات طیبه نزدیک خواهد شد.

آیت ا... ناصری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تاکید کرد: برای چنین انسانهایی لذت، فقط در زمانی محقق می شود که مشکلی را از هم نوعان حل کنند و لبخند رضایت را بر لبان انسانهای محروم ببینند.

وی افزود: در چنین جامعه ای برکات الهی نیز باریدن خواهد گرفت.

امام جمعه یزد همچنین خواستار سوق دادن اذهان  دانش آموزان در راستای اینگونه تفکر و کمک به نیازمندان شد.

در ادامه محسن موحدی فر مدیر کل آموزش و پرورش ناحیه دو یزد در سخنانی، توجه به وضع معیشتی دانش آموزان  خانواده های نیازمند در شرایط فعلی شیوع کرونا را بسیار ضروری دانست و گفت : تابحال نیز اقدامات خوبی توسط اقشار مختلف در این زمینه صورت گرفته و امیدواریم در آستانه سال نو نیز شاهد این حرکت خداپسندانه باشیم.

سپس محمد شجاعان مدیر کل کمیته امداد امام(ره) استان یزد با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری که به مناسبت سالروز تشکیل کمیته امداد در 14 اسفند ماه نامگذاری گردیده، گفت: کمیته امداد در واقع پل ارتباطی بین نیازمندان با سایر اقشار جامعه است.

وی افزود: تحریم دشمن شیوع بیماری کرونا و تورم باعث شده که برخی خانواده ها در تامین نیازهای اولیه زندگی خود با مشکل مواجه باشند و می طلبد که همگی ما در آستانه سال نو، دست به دست هم داده و گره از مشکلات چنین افرادی بگشائیم.

شجاعان همچنین از هدف گذاری جهت تهیه تعداد 50 هزار بسته معیشتی جهت اهدا به نیازمندان شناسایی شده قبل از آغاز سال جدید خبر داد و اظهار امیدواری کرد با همت خیرین و دیگر آحاد جامعه این تعداد افزایش یابد.

در پایان این مراسم، امام جمعه یزد و مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری  کمکهای خود را اهدا و سپس مرکز نیکوکاری دبیرستان دخترانه دوره اول شهید دهقان افتتاح گردید.

 همچنین حکم انتصاب خانم امید بخش به عنوان مدیر این مرکز نیکوکاری تقدیم وی شد.  

لازم به یادآوری است: این طرح با همکاری سازمان دانش آموزی استان یزد و کمیته امداد امام (ره) منطقه دو شهرستان یزد به اجرا درآمد.