نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استمرار فعالیت مدارس از شنبه (۹۹/۰۲/۲۷)

استمرار فعالیت مدارس از شنبه (۹۹/۰۲/۲۷)به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد و با هدف اندیشیدن تدابیری خاص برای استمرار فعالیت مدارس جلسه شورای معاونین خاص با حضور حمیداسمعیلی زاده مدیر ناحیه، معاونین،کارشناس مسئولین دوایر آموزش،حراست،بازرسی،تدارکات و پشتیبانی،سلامت و تندرستی و فرهنگی هنری جلسه شورای معاونین خاص برگزار شد.

در ابتدا مدیر ناحیه ضمن تاکید بر اینکه آموزش دانش آموزان همچنان می بایست در بستر برنامه شاد برنامه ریزی شود از همکاران خواست با تشکیل به موقع جلسات با مدیران مدارس زیرمجموعه، مشکلات احتمالی در خصوص بازگشایی مدارس را به حداقل ممکن برسانند تا مدیران محترم مدارس در این یک ماه به جز آموزش و رفع اشکال دانش آموزان دغدغه دیگری نداشته باشند.

در ادامه پس از بحث و تبادل نظر های کارشناسی مقرر گردید1- طبق دستور ریاست محترم جمهور و مقام عالی وزارت، مدارس از تاریخ شنبه۹۹/۰۲/۲۷ به مدت یک ماه بازگشایی و  حضور مدیر،معاونین و کادر اجرایی آموزشگاه در مدارس الزامی باشد (به جز مدارس استثنایی و پیش دبستانی ها، افرادی که دارای بیماری های تنفسی، قلبی عروقی، زنان باردار،افرادی که پیوند اعضا داشته و یا شیمی درمانی می کنند)و مدیران گرامی می بایست تمهیدات و مقدمات حضور دانش آموزان در مدرسه را با رعایت پروتکل های کامل بهداشتی برای رفع اشکال فراهم نمایند. 2- مقرر شد بعد از بازگشایی مدارس به طور مرتب دستگیره های درب، سرویس های بهداشتی، آبخوری ها و ...ضد عفونی شده و مربیان و مراقبین سلامت مدارس این موضوع را به طور ویژه مد نظر قرار دهند.(لازم به ذکر است پروتکل های بهداشتی تدوینی از سوی دفتر سلامت و تندرستی وزارت متبوع تهیه شده و در اسرع وقت به مدارس ابلاغ خواهد شد). 3- مقرر شد امتحانات مدارس ابتدایی در شش پایه به صورت توصیفی برگزار و در مقطع متوسطه در پایه دوازدهم از تاریخ ۹۹/۰۳/۱۷ شروع شود (مابقی پایه ها متعاقبا اعلام می شود).

گفتنی است طبق دستورالعمل های ارسالی از مراجع ذی ربط والدین می بایست دانش آموزان را تا حد توان با مسائل بهداشتی آشنا نموده و آنها را با رعایت اصول بهداشتی کامل از جمله ماسک و دستکش راهی مدرسه کنند‌.

در پایان به اطلاع والدین بزرگوار میرساند اولویت اصلی آموزش و پرورش استان و نواحی سلامت دانش آموزان عزیز بوده و به والدین عزیز اطمینان خاطر داده میشود همکاران ما در مجموعه آموزش و پرورش از هیچ کوششی در این خصوص دریغ نخواهند کرد تا انشالله ما بقی سال تحصیلی جدید با اطمینان خاطر به پایان برسد.