نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آئین نمادین استانی افتتاح چهلمین دوره ی مسابقات فرهنگی هنری به میزبانی ناحیه دو یزد

آئین نمادین استانی افتتاح چهلمین دوره ی مسابقات فرهنگی هنری به میزبانی ناحیه دو یزد


آئین نمادین استانی افتتاح چهلمین دوره ی جشنواره ی مسابقات فرهنگی هنری به میزبانی ناحیه دو یزد برگزار گردید.
1300 دانش آموز بین سنین12 تا 16 سال از مقاطع مختلف تحصیلی با عضویت در کانونهای فرهنگی تربیتی مساجد استان یزد در رشته های مختلف، مشغول فعالیت هستند.

حجه الاسلام سالاری مدیر کانونهای فرهنگی تربیتی مساجد استان یزد، با بیان این مطلب در آئین نمادین استانی افتتاح چهلمین دوره ی جشنواره ی مسابقات فرهنگی هنری، افزود: تعداد 830 کانون فرهنگی تربیتی با 26000 عضو در مساجد استان یزد مشغول انجام فعالیت هستند.

سالاری تاکید کرد: یکی از شاخصه های اصلی رشد و تربیت در جهان،  پرورش داستان نویس های ماهر است و باید دانش آموزان در این زمینه و نیز فنّ بیان به مهارت های لازم دست یایند.

وی همکاری و همراهی سه نهاد مدرسه مسجد و منزل را عامل حفظ نسل نوجوان و جوان از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: پیوستگی و استمرار فعالیت ها ی تربیتی دانش آموز را برای مسئولیت پذیری در آینده، آماده می کند.

سالاری همچنین از اجرای طرح طراوت در کانونهای مذکور خبر داد و خواستار عضویت دانش آموزان در این طرح شد.

در ادامه حسینعلی ملانوری، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در سخنانی، با گرامی داشت   یاد و خاطره قهرمان ملّی، نوجوان شهید، علی لندی، برگزاری جشنواره ها را بهانه ای برای رشد دانش آموزان در ساحت های مختلف مندرج در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و افزود: دانش آموزان با مشارکت فعال در این جشنواره ها با آزمون و خطا، خود را برای پذیرش مسئولیت های سنگین و بسیار مهم آینده، آماده می کنند.

ملا نوری خاطرنشان ساخت:دانش آموز باید محور تمام فعالیت ها باشد و تمام سطوح حوزه ی ستادی نقش نظارت را ایفا کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تاکید کرد: از تعداد شش ساحت تربیتی که در سند تحول بینادین آموزش و پرورش آمده، پنج ساحت مربوط به فرهنگی هنری است و در سال تحصیلی جاری قرار است دانش آموزان سه مقطع، در بیش از 80 رشته با هم به رقابت بپردازند.

همچنین علی اصغر بیشما، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، از تشکیل گروههای 22 نفره نظارتی در حوزه ی کاری خود خبر داد که فعالیت های پرورشی مدارس و کانونهای فرهنگی تربتی تحت پوشش را در طول سال تحصیلی جاری رصد خواهند کرد.

در پایان این مراسم پس از هنرنمایی محمد بمانی پیشکسوت حوزه ی  پرورشی و نیز هنرنمایی تعدادی از دانش آموزان و اجرای چند برنامه ی فرهنگی، از دانش آموزان منتخب مرحله ی کشوری مسابقات فرهنگی هنری سال قبل، تجلیل به عمل آمد.

لازم به یادآوری است: در حاشیه این برنامه، دانش آموزان هنرمند، تمثال قهرمان ملّی و نوجوان شهید علی لندی را تهیه کردند.