نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آئین نمادین استانی آغاز سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس ناحیه دو یزد

آئین نمادین استانی آغاز سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس ناحیه دو یزد


مراسم نمادین استانی آغاز سال تحصیلی 1401-1400 به میزبانی ناحیه دو یزد برگزار گردید.
263000 دانش آموز در سراسر استان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

آئین نمادین استانی  آغاز سال تحصیلی 1401-1400  در مدارس ناحیه دو یزد

مراسم نمادین استانی آغاز سال تحصیلی 1401-1400 به میزبانی ناحیه دو یزد برگزار گردید.

263000 دانش آموز در سراسر استان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

محمد علی طالبی استاندار یزد، در آئین نمادین استانی آغاز سال تحصیلی جدید گفت: اقدامات موثری در حوزه ی آموزش و پرورش جهت سوق دادن دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ای صورت گرفته که می طلبد، این برنامه به دانشگاهها نیز تعمیم داده شود، تا در آینده، فارغ التحصیلان، مشکل بیکاری نداشته باشند.

وی افزود: برخی رشته های دانشگاهی با اطلس استان یزد همخوانی ندارد و ممکن است با شرایط اشتغال در استان متناسب نباشد که با ادامه تحصیل در رشته های فنی حرفه این مشکل مرتفع می شود.

در ادامه، محسن موحدی فر مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، با بیان این که تعداد 263000 دانش آموز در سراسر استان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند و این رقم، رکورد محسوب می شود گفت: تعداد 10000 نفر از همکاران در سال تحصیلی قبل، با فراهم آوردن  امکانات الکترونیکی شخصی، در منزل خود، کلاسهای آنلاین را  اداره نمودند.

وی افزود: علیرغم مشارکت فعال خیرین مدرسه ساز، بالغ بر 450 آموزشگاه در سطح استان  نیاز است که امیدواریم به همت خیرین و دولت این فضاهای آموزشی در آینده نزدیک احداث گردد.

موحدی فر تاکید کرد: بر اساس برنامه ای که با همکاری اعضای شورای آموزش و پرورش استان طراحی گردیده، گرایش بسیار خوبی در دانش آموزان پایه ی دهم به سمت رشته های فنی حرفه ای را شاهد هستیم که رشد چشمگیری را تابحال داشته و در تلاش هستیم این روند را به 50 درصد افزایش دهیم که اگر این مهم اتفاق بیفتد، دغدغه ی اشتغال فارغ التحصیلان آینده  در استان بسیار کم خواهد شد.

سپس آیت ا... مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزد، عناصر منزل مسجد مدرسه و بسیج را جهت رشد و تعالی نوجوانان و جوانان عناصر اصلی و بنیانی خواند و خواستار ارتباط هرچه بهتر و بیشتر عاطفی دانش آموزان با این 4 عنصر شد. وی همچنین توصیه هایی در مورد زمینه سازی بستر حضور هرچه بهتر نیکوکاران در همراهی با آموزش و پرورش داشت.

خواجه رضایی مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد، دیگر سخنران این مراسم بود.

لازم به یادآوری است، در پایان این برنامه پس از اجرای چند برنامه فرهنگی، زنگ آغاز سال تحصیلی 1401 -1400 نواخته شد و  از خیّر مدرسه ساز، خانم سید رضایی، تجلیل و دبستان دخترانه  دبستان 6 کلاسه مرحومه الهام دشتی با زیربنای 850 متر مربع که به همت ، والده ی آن مرحومه، خانم سید رضایی احداث گردیده،  افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.