نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آئین افتتاح نمایشگاه آثار دانش آموزان منتخب ناحیه دو یزد در مراحل کشوری و استانی مسابقات فرهنگی هنری

آئین افتتاح نمایشگاه آثار دانش آموزان منتخب ناحیه دو یزد در مراحل کشوری و استانی مسابقات فرهنگی هنری هنرستان هنرهای زیبای ناحیه دو یزد اولین هنرستانی است که بعد از انقلاب در کشور تاسیس گردیده است.

حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد در این مراسم، باگرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدّس،  بزرگترین اتفاق بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را در کشور، وقوع جنگ تحمیلی دانست و گفت: انتقال ارزشهای دفاع مقدّس به نسل نوجوان و جوان، از اولویت های آموزش و پرورش است.

وی افزود: کرونا به تمام جوانب زندگی مردم دنیا آسیب زد امّا مزایایی هم داشت. از جمله اینکه ثابت گردید که آموزش بدون حضور معلم و دانش آموز در کلاس، هرگز کیفیت مطلوب را نخواهد داشت.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد تاکید کرد: تمام پیش بینی های لازم به عمل آمده تا ضمن رعایت دقیق موازین مربوط به سلامت دانش آموزان و همکاران، مدارس از ابتدای مهرماه  سال جاری و آغاز سال تحصیلی به تدریج بازگشایی و آموزش حضوری از سر گرفته شود.

اسمعیلی زاده از راه اندازی هنرستانهای ریلی و و مرمّت در آغازین روزهای سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین طراز اول استان یزد، بیکاری جوانان تحصیل کرده می باشد که با برنامه ریزی خوبی که انجام گرفته، گرایش دانش آموزان پایه ی دهم به رشته های فنی حرفه ای و مهارتی 8 درصد نسبت به سنوات قبل رشد داشته است.

در ادامه جوادیان زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، با اشاره به تاسیس هنرستان هنرهای زیبای ناحیه دو یزد به عنوان اولین هنرستان کشور بعد از انقلاب اسلامی، گفت: جامعه بدون هنر، آرمانی نخواهد بود.

وی شهر سازی مدرن را در قرن اخیر عامل کمرنگ شدن هنر دانست و گفت: کوچه های بافت قدیمی شهر یزد، خود گالری هنر و گویای تمدن هستند.

جوادیان زاده افزود: زمانیکه روح هنر از جامعه ای گرفته شود، خشونت افزایش می یابد.

وی  از تعدادی از هنرجویان این هنرستان یاد کرد که در سنوات قبل در این محل به تحصیل مشغول بوده و اکنون زبان گویا و نماد هنر و فرهنگ ایران در سراسر جهان هستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خواستار حفظ و انتقال فرهنگ مدارس به نسلهای بعد شد و خاطرنشان ساخت: آفرینشهای هنرستانها که متناسب با هر برهه از زمان بوده باید ترویج و تعمیم یابد.

در پایان این مراسم پس از اجرای چند برنامه فرهنگی و نقل خاطراتی از برادران شهید اشرف از زبان پدر بزرگوار این شهیدان،  به مناسبت هفته دفاع مقدس، از خانواده های این دو شهید عزیز و نیز از خانواده ی  قاری ممتاز بین المللی قرآن، شهید حادثه منا در مکه، حاج حسن دانش و همچنین  از دانش آموزان برگزیده در مراحل کشوری و استانی مسابقات مختلف فرهنگی هنری تجلیل و نمایشگاه آثار دانش آموزان منتخب  مرحله ی کشوری مسابقات فرهنگی از ناحیه دو یزد، افتتاح گردید.