نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آئین افتتاح تعداد 4 طرح ورزشی در مدارس ناحیه دو یزد در هفته تربیت بدنی

آئین افتتاح تعداد 4 طرح ورزشی در مدارس ناحیه دو یزد در هفته تربیت بدنی


به مناسبت هفته تربیت بدنی، تعداد 4 طرح ورزشی در مدارس ناحیه دو یزد افتتاح و به بهره برداری رسید.

محسن موحدی فر، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم، به بار نشستن هر اتفاق مبارک در مدرسه را مرهون همدلی و همراهی عوامل مدرسه با اداره ی مربوطه دانست و از مشارکت و همکاری تنگاتنگ مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان یزد با آموزش و پرورش استان تجلیل کرد.

در ادامه، مصطفی خلیلی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، گزارشی از روند ساخت زمین چمن مصنوعی  دبیرستان پسرانه دوره اول شاهد افشار -  هنرستان شهدای جنوب و کلاس تربیت بدنی دبستانهای دخترانه شهید نخعی نژاد و الهام منشی زاده ناحیه دو یزد ارائه نمود.

وی افزود: آماده سازی هر کدام از این زمین های چمن مصنوعی  بالغ بر 3000000000 ریال و هر کلاس تربیت بدنی افزون بر 500000000 ریال در بر داشته است.

خلیلی برنامه ریزی برای انجام حرکات روزانه ورزشی دانش آموزان را در راستای ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بسیار مهم دانست و گفت: باید در این ایام انتشار ویروس کرونا، لبخند را به دانش آموزان هدیه دهیم.

همچنین خانم سعیده بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم در سخنانی، کلیاتی از نحوه ی بازگشایی مدارس در آبانماه تشریح و بر لزوم ادامه ی استفاده از شبکه ی شاد حتی در ایام پسا کرونا تاکید کرد.

وی نقش مدیر مدرسه را محوری و اصل توصیف و افزود: مدیر آموزشگاه بر حسب شرایط مدرسه و مطابق سند تحول بنیادین برنامه ریزی می کند.

بهادرزاده گفت: بیش از 130 کشور دنیا علیرغم شیوع ویروس کرونا، آموزش در مدارس را حضوری کرده اند و ما نیز باید با رعایت تمام موازین بهداشتی،  به این سمت و سو پیش برویم که بی شک در آموزش غیر حضوری ممکن است با آسیب اختلالات یادگیری به ویژه در پایه های اول و دوم مواجه شویم و باید از این اتفاق جلوگیری کنیم.

در این مراسم زمین چمن مصنوعی دبیرستان پسرانه دوره اول شاهد افشار - زمین چمن مصنوعی هنرستان پسرانه  شهدای جنوب و کلاس تربیت بدنی دبستانهای دخترانه شهید نخعی نژاد و الهام منشی زاده ناحیه دو یزد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.