نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پيام فرماندار يزد به مناسبت فرارسيدن هفته شوراهاى آموزش و پرورش


 

سید محمد رستگاری فرماندار یزدبه مناسبت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش وپرورش پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد متن این پیام به شرح ذیل است: «اگرکشور و ملتی خواهان عزت مادی ،برتری سیاسی،پیشرفت علمی و آبادانی است باید به آموزش و پرورش به عنوان کاربنیادی توجه جدی کند، زیرا نیروی انسانی لازم برای تحقق این اهداف والا ، محصول نظام آموزش و پرورش است. »مقام معظم رهبری(مدظله العالی) 

آموزش و پرورش ،متولی فرآیند تعلیم و تربیت ،غنی ترین دستگاه اجرائی و زیر بنای توسعه و پیشرفت کشور است که زمینه ساز شکوفایی فطرت و استعدادها و شکل گیری هویت یکپارچه اسلامی – ایرانی دانش آموزان در حریم مقدس مدرسه است که نوید بخش آینده ای پویا و روشن برای ایران اسلامی می باشد.

این مهم با همفکری و همراهی هدفمند و تقویت باورهای تمامی دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت میسر است که در عالی ترین نهاد سیاستگذاری و تصمیم گیری یعنی شورای آموزش و پرورش متجلی می شود و تسریع و تسهیل کننده تحقق برنامه های آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های درون و برون سازمانی خواهدبود.

قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش گامی مهم و ماندگار در عرصه فرهنگ سازی و مشارکت و بهره گیری از خرد جمعی و عدم تمرکز و تصمیم گیری و بهره مندی از  امکانات محلی و منطقه ای و نظارت مردم و مسئولین در آموزش و پرورش  را فراهم آورده است.

اینجانب ضمن گرامی داشت فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش وتشکر از اعضای محترم شورای آموزش و پرورش ومدیران مدارس شهرستان یزد، امیدواریم با همراهی و همدلی دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت، همت و تلاش فرهنگیان فرهیخته و مشارکت همه جانبه اولیای محترم ،خیرین گرانقدر،ادارات دولتی وهمچنین بخش غیردولتی شاهد رشد وارتقای  اهداف متعالی این نهاد مقدس باشیم.

                  سید محمد رستگاری

      فرماندار ورئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد