نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست صميمى مديركل آموزش و پرورش،با مديران مقطع ابتدايى

نشست صميمى مديركل آموزش و پرورش،با مديران مقطع ابتدايى


دكتر دانافر: مديران مدارس توجه ويژه اى به رويكردهاى سند تحول داشته باشند

به گزارش روابط عمومى آموزش و پرورش ناحيه دو يزد با حضور دكتر دانافر مديركل آموزش و پرورش استان،سعيده بهادرزاده معاون آموزش ابتدايي اداره كل متبوع، حميداسمعيلى زاده مدير آموزش و پرورش ناحيه دو و جمعى از معاونين و كارشناس مسئولان و كارشناسان اداره كل و ناحيه جلسه هم انديشى مديران مقطع ابتدايى با محوريت پروژه مهر و برنامه ريزى براى شروع سال تحصيلى جديد در محل تالار فرهنگيان يزد برگزار شد.

در ابتدا دكتر دانافر ضمن عرض خداقوت به مديران پیرامون بحث مدرسه محوری در سال تحصیلی جدید بر اساس سند تحول بنیادین صحبت نمود. وی با تأکید بر مدرسه محوری و جایگاه آن در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت : داشتن مدرسه اي پویا و فعال تنها از راه مدرسه محوری امکان پذير می باشد و مدرسه محوری باید در راس تمام تصمیم گیری ها باشد و همه ارکان مدرسه (مدیر، معلم ، دانش آموزو اولیا ) در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی و اجرا، حضورفعال داشته باشند.

در ادامه اسمعيلي زاده مدیر ناحيه دو، آموزش و پرورش را به عنوان یک سازمان یاد گیرنده معرفی نمود و از آن به عنوان سازمانی یاد کرد که با ارتقاي دائمی، یادگیری فردی و گروهی موجب تکامل و پویندگی سازمان شده و سرانجام تعامل با محیط را فراهم می سازد. وی در ادامه بیان کرد که این سازمان جهت نیل به اهداف خود نیاز به یک رهبر آموزشی دارد و مدیر مدرسه نباید یک مدیر صِرفا اداری باشد بلکه باید یک رهبر آموزشی توانمند باشد و در همین راستا ویژگی های یک رهبر آموزشی را برشمرد. وی اظهار داشت : برای رسیدن به اهداف، باید به اصول آموزش و پرورش که توسط اسناد بالادستی مانند سند تحول بنیادین ، برنامه درس ملی، شیوه نامه ها ، دستورالعمل ها و در یک کلام باید به قانون عمل کرد . پروژه مهر ، سازماندهی نیروها، توجه به مدارس غیردولتی ، و ... از دیگر مسائلی بود که ایشان به آن اشاره نمود.

در پایان این جلسه على زارع معاون آموزش ابتدایی ناحیه در رابطه با دقّت نظر مدیران مدارس جهت بازگشایی مدارس مطالبي را بیان نمود.شرکت مديران در کارگاه هاى آموزشى از ديگر برنامه های این گردهمایی بود.