نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طنین زنگ مهر و مقاومت در مدارس ناحیه دو یزد

طنین زنگ مهر و مقاومت در مدارس ناحیه دو یزد


((سردار شهید سلیمانی، مصداق بارز ایثار و مقاومت و مجاهدت برای فرزندان نسل سوم انقلاب است))

حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو  یزد در مراسم نمادین استانی نواختن زنگ مهر و مقاومت گفت: ملّت ایران با تجربه گرانبهایی که از دفاع مقدّس بدست آورده، در برابر تحریم های ظالمانه دشمن مقاومت و با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ، به اهداف مقدّس انقلاب خود خواهد رسید.

وی با اشاره به این سخن حضرت امام(ره) که« ما در جنگ انقلاب خود را صادر کردیم» افزود: دانش آموزان امروز ما نیز به تاسّی از فرهنگ ایثار و مقاومت دوران دفاع مقدّس، ادامه دهندگان راه شهدا هستند.

اسمعیلی زاده خاطرنشان ساخت: بر اساس سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش، اولویت اصلی دست اندرکاران دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، پرداختن به ساحت اعتقادی و عبادی دانش آموزان مطابق  این سند راهبردی است.

سپس حسینعلی ملانوری، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: هرچه از دوران دفاع مقدّس فاصله می گیریم خودباوری اعتماد به نفس و روحیه ی ایثار در مردم ما بیشتر نمایان می شود.

وی تاکید کرد:  سردار شهید سلیمانی، مصداق بارز ایثار و مقاومت و مجاهدت برای فرزندان نسل سوم انقلاب است.

ملانوری افزود: دفاع ما در جنگ  تحمیلی  بدلیل اینکه مبتنی بر ارزشهاست و در این راستا وصیت نامه شهدا گویای این مطلب است و نیز بدلیل اینکه ما آغازگر جنگ نبودیم،  مقدّس است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان از فرهنگیان خواست در شروع تمام کلاسهای درس، یاد و خاطره ی شهدا را گرامی بدارند.

در ادامه سرهنگ مشهدی بافان از راویان دفاع مقدّس، به ذکر خاطراتی از آن دروان طلایی  پرداخت.

در پایان این مراسم که به مناسبت هفته دفاع مقدّس و  با حضور تعدادی از  مسئولین استانی و شهرستانی در محلّ دبیرستان دوره دوم پسرانه علیرضا انتظاری برگزار گردید، پس از اجرای چند برنامه ی فرهنگی،  از خانواده های شهدا تجلیل و زنگ مهر و مقامت نواخته شد.