نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صندوق قرض الحسنه وام دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه دو، پیشتاز در جذب اعتبار و ارائه تسهیلات

صندوق قرض الحسنه وام دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه دو، پیشتاز در جذب اعتبار و ارائه تسهیلات


صندوق قرض الحسنه وام دانش آموزی ناحیه دو تنها صندوقی است در استان یزد که از بدو تاسیس تاکنون به طور مستمر فعّالیت داشته است.
این صندوق همزمان با صدور اساسنامه از وزارت متبوع و با هدف کمک به دانش آموزان محروم، در سال 65 تاسیس و تابحال فعّالیت مستمر و مثمر ثمر داشته است.

محمد علی محسنی  حسابدار صندوق قرض الحسنه وام دانش آموزی ناحیه دو  در این باره گفت: این صندوق   در سال 1365 و بلافاصله پس از صدور اساسنامه آن از طرف  وزارت متبوع در آموزش و پرورش ناحیه دو یزد تاسیس و  با واریز مبلغ فقط 120 ریال توسط  هر دانش آموز از مدارس داوطلب مشارکت در آن، کار خود را آغاز کرده که این مبلغ در سال تحصیلی 400 - 99  به 20000 ریال رسیده است.

محسنی افزود:  در اولین مرحله ی ارائه تسهیلات از این صندوق در همان سال اول تاسیس، دانش آموزان محروم مبلغ 10هزارتومان وام دریافت و در مدّت 20 ماه بازپرداخت  نموده اند.

وی گفت: با پیگیری ها و اقدامات موثر هیئت مدیره-  مدیر عامل و سایر متولّیان این صندوق، موفّق شدیم  در سنوات قبل  بین 100 تا 200 دانش آموز محروم را تحت پوشش  تسهیلات آن قراردهیم.

حسابدار این صندوق تاکید کرد:  با هماهنگی  همدلی و  مشارکت تعدادی از مدیران مدارس، فعّالیت این صندوق  هرساله به نحو چشمگیری افزایش یافته به طوری که در سال تحصیلی جدید، میزان تسهیلات  به هر دانش آموز بی بضاعت که معرفی نامه از محل تحصیل خود داشته باشد بین 15 تا 20 میلیون ریال تسهیلات  اختصاص می یابد و  طی 10 تا 15 ماه نیز فرصت بازپرداخت دارد.

محسنی اظهار امیدواری کرد: باعنایت به گستردگی سطح مناطق تحت پوشش مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو یزد و تراکم دانش آموز این ناحیه،  مدیران مدارسی که تاکنون با صندوق مذکور همکاری نداشته اند، در این امر خداپسندانه مشارکت نموده و از این طریق  هرچه بهتر و بیشتر در راستای حمایت از دانش آموزان خانواده های مستضعف و محروم گام بردارند.