نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راهیابی دانش آموز محمدرضا نمازی به مجلس شورای دانش آموزی


مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد گفت : مجلس دانش آموزی باعث افزایش آگاهی و بینش دانش آموزان می شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دویزد، درمراسم آغازین این انتخابات مدیرکل آموزش و پرورش انتخابات مجلس دانش آموزی را بهترین فضا و فرصت برای جامعه پذیری و اجتماعی شدن دانش آموزان دانست و گفت : مجلس دانش آموزی باعث افزایش آگاهی و بینش دانش آموزان در عرصه های مختلف و مسائل روز جامعه در دانش آموزان می شود.

"عباسعلی دانافر" با یادآوری اینکه مجلس دانش آموزی بهترین فرصت برای تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان است افزود : مجلس دانش آموزی روحیه مشارکت پذیری، مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس و خودباوری ، پرسشگری، نقد و نقادی را در دانش آموزان پرورش می دهد.

وی ادامه داد: مجلس دانش آموزی یک نهاد مشورتی و تصمیم ساز است و زمینه انتقال دغدغه ها و چالش های آموزش و پرورش از کف مدرسه و کلاس از طریق نمایندگان دانش آموزان به مسئولین و به ویژه مدیرکل آموزش و پرورش را فراهم می کند.

" دانافر "یکی از مهم ترین مسیرهای تحقق سند بنیادین و نیز تربیت دانش آموزان در ساحت های شش گانه به ویژه ساحت تربیت سیاسی و اجتماعی شورای دانش آموزی و مجلس و پارلمان دانش آموزی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد مجلس دانش آموزی یک نهاد مشورتی و تصمیم ساز بسیار موثر است و دانش آموزان در شورا و مجلس دانش آموزی بازوان آموزش و پرورش به ویژه مدیرکل می باشند که می توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود آموزش و پرورش را یاری کنند.

درادامه مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری درسخنانی با اشاره به افتخارات نظام جمهوری اسلامی گفت : جمهوری اسلامی براساس نگاه عمیق و دقیق مبتنی بر مردم سالاری دینی شکل گرفته است .

" محمد علی شاه حسینی " افزود : مردم سالاری درهمه ابعاد جاری است و مردم در جمهوری اسلامی نقش محوری دارند .

وی خاطرنشان کرد تمام ارکان نظام مستقیم وغیر مستقیم به ارای مردم وابسته است و مردم ایران در سی وهفتمین انتخابات 41 ساله انقلاب شرکت خواهند کرد .

وی از حضور دانش آموزان درانتخابات مجلس دانش آموزی ابراز خرسندی کرد و گفت : امیداورم این تشکل هابتواند دانش آموزان را برای ورود به نقش های اجتماعی آماده کند .

دبیرستاد انتخابات استان به فراهم شدن تمامی مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در استان یزد اشاره کرد و گفت : 720 هزار نفر یزدی واجد شرکت درانتخابات مجلس یازدهم هستند که از این تعداد 40 هزار نفر رای اولی هستند .

مشاور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش و رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی کشور نیز با اشاره به فعالیت های دانش آموزان درمجلس دوره نهم گفت : دراین دوره به نتایج خوب و چشمگیری دست یافته ایم

" زهرا روائی پناه " به شکل گیری پارلمان های دانش آموزی دراستانها اشاره کرد و گفت : استان یزد از استانهای پیشرو در تشکیل پارلمان دانش آموزی است و انشالله این پارلمان ها درتمامی استانها فراگیر خواهد شد .

وی پرسش گری ومطالبه گری دانش آموزان درمجلس دانش آموزی را یادآورشد و گفت : فعالیت های مجلس دانش آموزی دوره نهم در مورد تغییرات کتب درسی بسیار اثر بخش بوده است .

روایی پناه درادامه گوشه ای از وظایف و اختیارات مجلس دانش اموزی را برشمرد و نحوه برگزاری انتخابات را تشریح کرد.

درادامه داوطلبان عضویت درمجلس دانش آموزی در دو جلسه جداگانه به تفکیک پسر ودختر به معرفی برنامه های خود پرداختند .

درپایان رای گیری انتخابات مجلس دانش آموزی برگزار شد تا یک دختر و یک پسر به عنوان نمایندگان دانش آموزان استان درمجلس دانش آموزی معرفی شود.

گفتنی است انتخابات دهمین دوره مجلس دانش آموزی کشور با حضور 100 نفر از دانش آموزان برگزیده شهرستانها و مناطق 14 گانه استان یزد در سالن پژوهشکده تعلیم و تربیت برگزار شد که دانش آموز محمدرضا نمازی از مدرسه دوره دوم   شهید صدوقی ناحیه دو موفق به کسب حداکثر آراء و راهیابی به مجلس دانش آموزی شد.