نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دويست و پنجاه و نهمين نشست شوراى آموزش و پرورش شهرستان در محل هنرستان ذكايى برگزار شد

دويست و پنجاه و نهمين نشست شوراى آموزش و پرورش شهرستان در محل هنرستان ذكايى برگزار شدبه گزارش روابط عمومى آموزش و پرورش ناحيه دو يزد، با حضور سيدمحمد رستگارى فرماندار یزد، مهندس جديدى معاون سياسى امنيتى و اجتماعى فرماندار، مهندس آقايى معاون عمرانى فرماندار، دکتر دانافر مدیر کل آموزش و پرورش یزد، مهندس کارآموز معاون آموزش متوسطه استان، مدیر و معاونین نواحی یک و دو، میهمانانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامى، اداره کل مسکن و شهرسازی و اكثريت اعضا دويست و پنجاه و نهمين جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با دستورکار بررسی مشکلات هنرستان های ذکایی و هنرهای زیبا در محل هنرستان ذکایی برگزار شد.

در ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام الله،اسمعیلی زاده ضمن خیر مقدم به مدعوین با اعلام این خبر که طبق نظرسنجی از اعضا و موافقت رياست شوراى آموزش و پرورش شهرستان از این به بعد سعی میشود به مرور تعدادى از جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان در سطح مدارس برگزار شود تا به صورت بازدید میدانی، مسئولین از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قراربگیرند تا ان شالله با همتی که میشود مشکلات موجود زودتر مرتفع شود. دبير شوراى آموزش و پرورش شهرستان تعداد دانش آموزان مشغول به تحصيل در هنرستان ذكايى را ٤٢٢نفر اعلام و در خصوص تكميل حصار هنرستان توضیحاتی را به اعضا ارائه نمود.(( شايان ذكر است: هنرستان ياد شده در منطقه حسن آباد يزد در زمينى به مساحت ٦٩٩٢٦ متر مربع و به همت خير بزرگوار مهندس حميد گرامى احداث و به نام والده محترمشان فردين دخت ذكايى نامگذارى گرديده است)).

در ادامه مدير آموزشگاه، کارشناس مسئولین دوایر حقوقی و املاک، فنی حرفه ای و کاردانش با ارائه کلیپی در خصوص وضعيت موجود هنرستان ذکایی و اقداماتی که تاکنون درخصوص تکمیل حصار هنرستان ياد شده صورت گرفته توضیحاتی را ارئه نمودند.

دکتر دانافر مدیر کل آموزش و پرورش هم در این جلسه با اذعان به اینکه یکی از اولویت ها و دغدغه هاى مهم آموزش و پرورش استان تلاش براى تکمیل هنرستان های نیمه تمام است گفت: در جلسه اخیر شورای آموزش و پرورش استان این موضوع (تکمیل هنرستان های نیمه تمام) مورد تاکید دکتر طالبی استاندار یزد قرار گرفته چرا که همه به اين موضوع واقفيم اگر دانش آموزى در مقطع هنرستان كاردانش، تعاليم هنرهاى فنّی را به خوبی فراگیرد به يارى خداوند شغل آینده اش تضمین خواهد بود.

در پایان فرماندار یزد ضمن جمع بندی موضوعات مطروحه با بيان اينكه خيرين نيك انديش و دريا دل مدرسه ساز جزو سرمايه هاى اين جامعه هستند گفت: همه مجموعه هاى دستگاههاى ذي ربط به ويژه آموزش و پرورش مي بايست به گونه اى برنامه ريزى و عمل كنند تا به هيچ وجه موجبات دلسردى خيرين فراهم نشود. رئيس شوراى آموزش و پرورش شهرستان؛ حل مسائل، مشکلات و تجهیزات مربوط به هنرستان ها(به ویژه تکمیل حصار کشی هنرستان ذکایی) را با برنامه ريزى صحيح و به كارگيرى تمام ظرفيت هاى موجود و اولويت بندى مسائل مهم امرى شدنى دانست و از همه مسئولين دستگاه هاى ذي ربط خواست با آموزش و پرورش همراه و همگام شوند تا در كوتاه ترين زمان ممكن شاهد رشد بيشتر و شكوفايى هرچه تمام تر اينگونه مدارس باشيم. .

بحث و تبادل نظر و ارائه راهکار توسط اعضا پیرامون کمبود نيرو و تجهیزات در هنرستان هنرهای زیبا و... از دیگر محورهای مورد بحث در این جلسه بود.