نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی مربیان مراکز پیش دبستانی با بسته آموزشی محیط زیست


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، کارگاه آموزشی آشنایی مربیان مراکز پیش دبستانی با بسته آموزشی محیط زیست با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و در مرکز ضمن خدمت امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.

"خانم دکتر موسوی"، استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و عضو کمیته ملی تهیه بسته آموزشی مراکز پیش دبستانی و مدرس کارگاه ضمن تعریف محیط زیست به بیان انواع آن پرداخت و مسائل محیط زیست در قرن حاضر را بزرگترین چالش ملت ها در تمام کشورها معرفی نمود و آنرا به عنوان تنها مسئله ای که سران تمام کشورها را سالی یک بار گرد هم می­ آورد بسیار مهم دانست.

وی یکی از دلایل بحران محیط زیست در ایران را که یکی از شدیدترین بحران های محیط زیست درجهان شناخته شده است فقدان آگاهی و ضعف فرهنگی مردم در تمام سطوح جامعه عنوان کرد و دوره پیش دبستانی را به دلیل ظرفیت بالای محیط زیست در کودکان و مهم و بنیادی بودن این دوران طلایی در فرآیند آموزش، بهترین زمان برای شروع این نوع از آموزش­ها معرفی نمود و به بیان نقش مربیان در آموزش محیط زیست و ویژگی های مربیان محیط زیستی پرداخت.

 در پایان دو کتاب«مبانی آموزش محیط زیست و مشارکت خانواده، ویژه مربیان و خانواده کودکان پیش دبستانی» و «کتاب کار و راهنمای آموزش محیط زیست ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی» بین مربیان توزیع و ویژگی ها و روش استفاده از این دو کتاب تبین گردید.