نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزارى همايش معاونان و مربيان پرورشى و مشاورين مدارس ناحيه دو يزد

برگزارى همايش معاونان و مربيان پرورشى و مشاورين مدارس ناحيه دو يزد


اسمعیلی زاده: معاونین و مربیان پرورشی و مشاورین یکی از بازوهای توانمند مدیران مدارس هستند.

به گزارش روابط عمومى آموزش و پرورش ناحيه دو يزد، همايش معاونان و مربيان پرورشى و مشاورين مدارس اين مديريت در محل سينما دانش آموزیزد برگزار شد.

حميد اسمعيلي زاده مدیر آموزش و پرورش ناحيه دو ضمن خوش آمد به مدعوين، معاونين و مربيان پرورشى مدارس را يكي از بازوهاى توانمند مديران مدارس خواند و خاطرنشان ساخت: دسترسى آنی و لحظه‌ای جوامع بشری به انبوه اطلاعات ، به روز بودن دانش ، مهارت و تجربیات تک تک عوامل انسانی را می طلبد. اسمعيلى زاده در اين همايش گفت : امروزه با توجه به شرایط جامعه انجام فعالیت و کار تربیتی ، بسیار حساس ، خطیر و ارزشمند است و بحث تربیت دانش آموزان آینده این کشور و به عبارتی بخشی از کار کرد نظام تعلیم و تربیت به دست شما همکاران ارجمند رقم خورده است و یقینا شکل گیری تفکر و اندیشه ارزشمند در چارچوب باورهای ارزشی ، دینی و اعتقادی ما توسط شما عملیاتی و اجرایی می شود و انشاالله در این مسیر گامهای موثر و مستمری را شاهد باشیم.

در ادامه علي سردارى اردكانى معاون پرورشى و فرهنگى مديركل آموزش و پرورش ضمن ابلاغ سلام و خداقوت دكتردانافر به مدعوين حاضر، برگزاری مراسم در مناسبت های مختلف، برگزاری انواع مسابقات، ارائه مشاوره های تحصیلی، شکل گیری و مدیریت و هدایت تشکل های دانش آموزی، پرسش مهر، برگزاری نماز و مسابقات قرآنی و اوقات فراغت دانش آموزان و...را از جمله فعالیت های مجموعه امور تربیتی عنوان كرد و با اشاره به اهميت و نقش امور تربیتی در آموزش و پرورش اظهار کرد: از 23 هدف کلان سند راهبردی تحول بنیادین آموزش و پرورش شش هدف آن مربوط به حوزه امور تربیتی است و در مابقی اهداف نیز نقش امور تربیتی بسیار مهم و برجسته است. وى معاونان و مربيان پرورشى و مشاورين مدارس را بانیان آموزش و تعلیم و تربيت دانست و با بيان اينكه رسالت بس خطیری بر عهده اين افراد است گفت: مجموعه امور تربیتی در پرتو عنایات و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری نسبت به این حوزه فرصتی برای نقش آفرینی فعال تر فرهنگی و تربیتی دراختیار دارند تا از طریق هم افزایی و کاربست خلاقیت و نوآوری، مفاهیم عمیق تعلیم و تربیت اسلامی مبتنی بر تحول بنیادین را به دانش آموزان انتقال دهند. سردارى همچنین موفقیت های اخیر آموزش و پرورش را مرهون زحمات معلمان و مربیان پرورشی در عرصه های مختلف دانست و گفت: جامعه کنونی ما بیش از هر زمانی نیازمند تغییر در روش های تبلیغی وتربیتی به منظور پرورش نسلی سازنده،خلاق،خداجو دارد وافزود این نیازهنگامی برآورده می شود که ما نگاه خود را به تربیت و روش هایی که به نام تربیت در خانه ومدرسه به کار می رود تغییر دهیم وآن را متناسب با مقتضیات زمان ونیاز نسل جوان وفرهیخته تنظیم کنیم. اين مسئول با اشاره به اینکه تمامی فعالیت های پرورشی و فرهنگی بر اساس مفاد تفاهم نامه منعقد شده با مناطق و نواحی انجام می شود، اظهار داشت: در صورتیکه آموزش و پرورش از لحاظ مادی و معنوی پشتیبانی شود و ارتباط تنگاتنگ بین مدرسه و خانه برقرار شود، می توان گفت فضا برای تربیت اسلامی، سیاسی و اجتماعی فراهم شده است. وى در ادامه به تلاش مربیان پرورشی در تربیت و بروز استعداد های دانش آموزان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: این كه دانش آموزان با آگاهی به استعداد های درونی خود جرات هنرنمایی پیدا می کنند باعث می شود به هویت ملی و انقلابی خود پايبند باشيم. سخنان دكتر فلاح (استاد دانشگاه و مشاور) در خصوص اهميت و نقش مهم نماز و چگونگي ترغيب نمودن دانش آموزان به اين فريضه مهم از ديگر برنامه هاى اين همايش بود. در پايان هم از زحمات سي و پنج ساله سركار خانم فاطمه باقريان كه چند ماهى است به كسوت بازنشستگى نائل آمده اند توسط معاونان پرورشى فرهنگي اداره كل متبوع و ناحيه و مدير آموزش و پرورش تقدير به عمل آمد.