نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزارى مراسم نمادين انتخابات شوراهاى دانش آموزى در آموزشگاه نمونه شهيد مجيد مرشد

گزارش تصويرى

به گزارش روابط عمومى آموزش و پرورش ناحيه دو يزد همزمان با مدارس سراسر استان يزد مراسم نمادین بيست و دومین دوره انتخابات شوراهاى دانش آموزی با شعار((شوراى دانش آموزى طلايه دار گام دوم انقلاب)) و با حضور دكتر دانافر مديركل آموزش و پرورش استان يزد جديدى معاون سياسى، امنيتى و اجتماعى فرمانداریزد، مسئولين سازمان دانش آموزی استان، جورابى عضو شورای شهر و جمعى از مسئولين اداره كل متبوع و ناحیه برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در اين مراسم از برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در تمامی مدارس استان خبرداد و افزود؛ دانش اموزان سال سوم ابتدائی تا پایان دوره متوسطه دراین انتخابات هم به عنوان انتخاب کننده و هم به عنوان انتخاب شونده حضور و مشارکت دارند. " علی سرداری اردکانی " شورای دانش آموزی را یکی از تشکل های اثر گذار در زندگى اجتماعی دانش آموز خواند و گفت: شورا فرصتی مغتنم برای تمرین مشارکت ، کار تیمی ، تحمل نظرات مخالف و به عبارتى تمرین عملی دموكراسى است. سرداری با اشاره به اینکه در سال قبل 237 هزار دانش آموز درانتخابات شوراها شرکت کرده اند گفت : سال گذشته 1 هزار 97 شورا در مدارس تشکیل شد و قریب 45 هزار نفر داوطلب این انتخابات شدند. وى تشکیل پارلمان دانش آموزی استان و مجلس دانش آموزی کشور را در راستاى تداوم فعالیت های شورای دانش آموزی خواند و از نقش آفرینی دانش آموزان استان در اين پارلمان قدردانی کرد.

در ادامه اسمعيلى زاده مدير آموزش و پرورش ناحيه دو یکی از مهم ترین اهداف تعلیم و تربیت را اجتماعی کردن دانش آموزان یعنی آماده کردن آنان برای شرکت فعال و سازنده در زندگی اجتماعی و کسب آگاهی نسبت به حقوق اجتماعی خود و بهره برداری صحیح از آن و احترام به حقوق دیگران و همکاری با سایر افراد جامعه دانست و گفت یکی از شیوه های گرایش دانش آموزان به فعالیت ها و تصمیم گیری های اجتماعی، مشارکت آنها در گروه ها و شوراهاى دانش آموزى است و از دانش آموزان خواست با انتخاب شايسته خود در اين پارلمان نمايندگان مؤثرى را براى آموزشگاه خود برگزينند. تجليل از اعضای شورای دانش آموزی دبیرستان شهید مجید مرشد که در سال تحصیلی گذشته عنوان شورای برتر دانش آموزی استان و شورای ممتاز کشور را کسب کرده، قرائت پیام وزیر آموزش وپرورش و اجرای سرود همگانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.کفتنی است در تعدادی از مدارس این مدیریت انتخابات به صورت آزمایشی الکترونیکی برگزار شد تا انشاالله در سال بعد تمامی مدارس بتوانند انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار نمایند.

روابط عمومى اين مديريت از مدیریت محترم آموزشگاه شهید مجید مرشد جناب آقای محمدحسین شهبازی وکادر بزرگوارآن آموزشگاه به خاطر زحماتشان برای قبول زحمت برپایی این مراسم،  كادر اجرايى و آموزشى مدارس سطح ناحیه  و گروه هاى تعیین شده ازاین مدیریت كه مسؤلیت بازديد از روند برگزارى انتخابات را بر عهده داشته اند، معاون پرورشى و فرهنگى ناحيه دو،به ویژه همكاران شاغل در كارشناسى اردوها و فعاليت هاى دانش آموزى ناحيه دو آقايان((ناصر شریف و هادی احمدی))کمال تشکر و قدردانى را دارد و براى آنان آرزوى صحت، سلامتى و تندرستى دارد.